کد خبر: 89143

مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمان گفت: در سال تحصیلی جدید ۶۶۱ نفر طلاب خواهر در سه مقطع در حوزه‌های علمیه استان پذیرش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، مرحمت محمدی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با موضوع آغاز پذیرش حوزه حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه یکی از برکات انقلاب اسلامی، حوزه‌های علمیه خواهران است اظهار داشت: توسعه حوزه‌های علمیه خواهران بعد از انقلاب به‌خوبی در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه در سال 63 جامعه الزهرا(س) در قم به دستور امام خمینی (ره) تأسیس شد افزود: در حال حاضر بیش از 500 مدرسه علمیه خواهران در سطح کشور داریم که از این تعداد 23 مدرسه علمیه در استان کرمان در سطوح مختلف وجود دارد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمان با اشاره به اینکه 6 هزار طلبه خواهر در استان کرمان تحصیل علوم حوزوی دارند گفت: خواهران طلبه توانستند در عرصه‌های مختلف فرهنگی، علمی و پژوهشی تاثیرگذار باشند.

وی با بیان اینکه تأکید مقام معظم رهبری بر گسترش حوزه‌های علمیه خواهران است ادامه داد: هدف کلی تأسیس حوزه‌های علمیه خواهران گسترش علوم حوزوی و ارتقای دینداری در بین خواهران و در نهایت خانواده‌ها است.

محمدی با اشاره به اینکه در عرصه آموزش، تربیت زنان خبره و فقیه و پاسخگوی به نیازهای جامعه زنان را در حوزه‌های علمیه را پیگیری می‌کنیم گفت: قرآن، انسازساز است و یک تشبیه وجود دارد که بانوان نیز می‌توانند انسان‌ساز باشد و هدف اصلی خلقت وجودی زن نیز همین است و حضرت امام (ره) فرمود "از دامن زن است که مرد به معراج می‌رود."

وی با بیان اینکه ثبت‌نام تمام مقاطع تحصیلی مدارس علمیه خواهران از 25 بهمن در استان کرمان همزمان با سراسر کشور آغاز شده و تا 31 اردیبهشت‌ماه 1400 این ثبت‌نام انجام می‌شود گفت: ظرفیت پذیرش طلاب حوزه علمیه خواهران در سال تحصیلی جدید 661 نفر است که در سه مقطع عمومی، عالی سطح سه و مقطع تخصصی سطح چهار انجام می‌شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمان ادامه داد: در مقطع سطح سه مؤسسه آموزش عالی در رفسنجان و کرمان در چهار رشته فقه و اصول، تفسیر علوم قرآن، اخلاق و تربیت اسلامی و تربیت دینی کودک و نوجوان پذیرش دارد.

وی با بیان اینکه علاقمندان به تحصیل در حوزه علمیه می‌توانند از طریق پایگاه اینترنتی قسمت پذیرش و یا به‌صورت حضوری مراجعه و ثبت‌نام خود را انجام بدهند گفت: آزمون ورودی برای تمام مقاطع تحصیلی برگزار می‌شود که به‌صورت مجازی بوده و در مقاطع بالا حضوری است.

محمدی با اشاره به اینکه در شهرستان‌های بافت و راور مدرسه علمیه خواهران نداریم افزود: حدود 14 مدرسه علمیه ما خوابگاه دارند و می‌توانند از شهرستان‌هایی که مدرسه علمیه وجود ندارند پذیرش داشته باشند.