کد خبر: 89144

مدیرکل ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به جزئیات برگزاری اختتامیه دومین جشنواره ملی عکس آیات گفت: هزار و ۲۶۶ اثر به این جشنواره رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا علیزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری دومین جشنواره ملی عکس و عکس‌نوشت آیات با عنوان "قرآن، معنای زندگی" و به میزبانی استان کرمان اظهار داشت: 20 دی ماه سال جاری ثبت نام داوطلبان آغاز شده و مهلت ثبت‌نام و ارسال اثر به این جشنواره در دو مرحله و تا 25 بهمن ماه تمدید شد.

وی با بیان اینکه این جشنواره با مشارکت دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برگزار شده است گفت: این جشنواره در دو بخش ملی عکس، عکس نوشت و ویژه و بخش استانی در محورهای معنویت و عرفان عملى با فرهنگ قرآن و عترت برای زندگی بهتر، ایثار اجتماعی، روزنه عشق به همنوع، زندگی سالم با توجه به آیات قرآن در تکریم خانواده، مراسم و اعیاد مذهبی، فضاهای اسلامی (مساجد، امامزاده ها، تکایا) مرتبط با آیین ها و مناسبت های مذهبی است.

دبیر دومین جشنواره ملی عکس و عکس‌نوشت آیات از ارسال هزار و 266 اثر به جشنواره ملی آیات اشاره کرد و افزود: از این تعداد 873 اثر در بخش اصلی و 266 اثر در بخش ویژه و عکس نوشت 87 اثر و 40 اثر از کرمان ارسال شده است.

وی با بیان اینکه انتخاب نهایی آثار 28 بهمن ماه انجام شده و اسامی پذیرفته‌شدگان نیز 30 بهمن ماه اعلام خواهند شد افزود: اختتامیه دومین جشنواره ملی عکس و عکس‌نوشت آیات نیز اسفند ماه 99 بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود.

علیزاده بیان کرد: فراخوان این دوره شبیه به دوره قبل است با این تفاوت که ما در هر دوره بخش ویژه را با توجه به نیازهای روز تغییر می‌دهیم و این دوره نیز با توجه به نیاز روز جهانی و فراگیری بیماری کرونا، موضوع ایثار اجتماعی در نظر گرفته شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در جشنواره ملی عکس آیات از ظرفیت هنر فاخر عکس در ترویج فرهنگ قرآنی  استفاده شده است گفت: نمایشگاه آثار منتخب این جشنواره نیز به صورت آنلاین از 10 تا 25 اسفند ماه 99 برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه تعداد آثار رسیده به جشنواره قابل توجه است ادامه داد: تولید آثار فاخر و ارزشمند در حوزه قرآن و عترت و معرفی آنها در سطح ملی و زمینه سازی برای گسترش آموزه‌های قرآن در زندگی فردی و اجتماعی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.