کد خبر: 89155

مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان از برگزاری نخستین یادواره بانوان شهید استان با عنوان "لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز" در جوار مرقد حاج قاسم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، احمد گروهی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت اظهار داشت: در جمهوری اسلامی هرچه داریم از برکت خون شهدا و ایثارگران است و بانوان استان کرمان نقش مهمی در ایجاد نظام مقدس جمهوری اسلامی و هشت سال دوران دفاع مقدس داشته و تاریخ را شرمنده رشادت و ازخودگذشتگی خود کردند.

وی با اشاره به اینکه در استان کرمان، 47 شهیده، 26 جانباز و 2 آزاده زن وجود دارد که این بانوان از قهرمان استان هستند افزود: تجلیل از این بانوان و مقام شامخ آنها، تجلیل ایثار کسانی است که در کنار نقش مادری و همسری در مقام یک ایثارگر پا به عرصه جهاد گذاشتند.

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان کرمان از برگزاری نخستین یادواره بانوان شهید، جانباز و آزاده استان کرمان با عنوان "لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز" خبر داد و افزود: این یادواره با همکاری دفتر اموربانوان و خانواده استانداری و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان برگزار می‌شود.  

وی با اشاره به اهداف برگزاری این یادواره بیان کرد: تبیین نقش زن در جامعه اسلامی و تبیین جایگاه بانوان در نظام مقدس جمهوری اسلامی و اجر نهادن به مقام شامخ زنان ایرانی است.

گروهی با بیان اینکه دیدار با خانواده این ایثارگران در هفته گذشته در استان کرمان انجام شده است افزود: جمع‌آوری زندگینامه، آثار و دست‌نوشته و انتشار آن از طریق فضای مجازی، نامگذاری بوستانی به نام بانوان بزرگوار، تبلیغات شهری و تابلونویسی و برگزاری چند جلسه جهت تألیف و چاپ کتاب و تهیه و تولید مستند تلویزیونی با مسئولان مربوطه از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا است.

وی با اشاره به اینکه اسفندماه فصل نهال‌کاری است و کاشت نهال در اسفندماه به یاد این شهدا و ایثارگران از دیگر برنامه‌ها است گفت: نامگذاری معابر و نامگذاری یکی از میادین شهری به عنوان یادمانی از این بزرگان و ایثارگران نیز در برنامه است.

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان کرمان با بیان اینکه این یادواره ساعت 10 صبح فردا در جوار مرقد مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی در گلزار شهدای کرمان برگزار می‌شود گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا این مراسم در فضای باز و با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.