کد خبر: 89159

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۱۷۱ هزار دانش آموز پایه‌های چهارم، پنجم، ششم، هفتم و هشتم استان زیر پوشش طرح ملی شهاب هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، احمد اسکندری‌نسب صبح امروز در جمع خبرنگاران از اجرای طرح شهاب (شناسایی و هدایت استعدادهای برتر) در استان کرمان خبر داد و اظهار داشت: کشف، شناسایی، جذب، هدایت و حمایت تحصیلی، تربیتی و معنوی استعدادهای برتر دانش آموزان را از جمله اهداف اجرای این طرح است.

وی با بیان اینکه طرح ملی شهاب باید در یک فرآیند مستمر و بلند مدت اجرا شود تا به شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش آموزان برسد گفت: 171 هزار دانش آموز پایه‌های چهارم، پنجم، ششم، هفتم و هشتم استان کرمان زیر پوشش طرح ملی شهاب قرار دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بر لزوم توجه به استعدادها و شناسایی آنها تأکید کرد و ادامه داد: در حوزه قرآن کریم و آموزه‌های دینی نیز بر ضرورت این کار تأکید شده است.

وی با بیان اینکه تمامی دانش آموزان پایه‌های چهارم، پنجم، ششم، هفتم و هشتم استان تحت پوشش این طرح هستند و از این رو عوامل مدرسه باید در راستای اجرای مطلوب این طرح تلاش کنند افزود: عوامل اجرایی باید توجه داشته باشند که طرح شهاب را نباید به سمت رقابتی شدن ببرند، بلکه باید در یک فضای عادی اجرا شود.

اسکندری نسب شناسایی و هدایت استعدادهای برتر را لازمه ایجاد عدالت آموزشی دانست و گفت: بنگاه‌های اقتصادی و معادن استان به عنوان معین اقتصادی در راستای توانمندسازی معلمان و دانش آموزان جهت ارتقا کیفیت فعالیت‌های آموزشی و پرورشی با آموزش و پرورش استان همکاری اثر بخشی دارند.

وی خواستار مشارکت خیرین آموزش‌یار جهت اجرای طرح کیفیت بخشی به فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در استان شد و تأکید کرد: طرح شهاب با جدیت در استان پیگیری می‌شود و منابع مالی مورد نیاز این طرح نیز از محل اعتبارات دولتی و خیرین تأمین خواهد شد.