کد خبر: 89169

مسئول مرکز کتاب موسسه قرآنی "سائحون" در گفت و گو با خبرنگار "کرمان خبر" از توزیع گسترده کتاب " از چیزی نمی ترسیدم" در استان کرمان خبرداد.

مسئول مرکز کتاب موسسه قرآنی "سائحون"  در گفت و گو با خبرنگار "کرمان خبر" از توزیع گسترده کتاب " از چیزی نمی ترسیدم" در استان کرمان خبرداد.

سلاجقه گفت: تا کنون بیش از ۵  هزار جلد از کتاب زندگینامه خود نوشت سردار "شهید حاج قاسم سلیمانی" در سطح استان کرمان و مکان هایی همچون "گلزار شهدای کرمان" و سایر مکان های سطح استان به فروش رسیده است.

.

وی با اشاره به تجدید چاپ این کتاب ارزشمند تصریح کرد: کتاب "از چیزی نمی ترسیدم " تاکنون به بیش از یکصد چاپ رسیده که حتی این میزان در مقایسه با تشییع میلیونی ایشان در سراسر کشور رقم بسیار کمی است و همه ما خصوصا فعالان فرهنگی می بایست در ترویج مطالعه این کتاب که به درستی می توان از آن به عنوان یک الگوی سبک زندکی عملی نام برد ، تلاش کنیم.

.

این مسئول با نفی جمله معروف "ایرانی ها کتابخوان نیستند!" افزود:  نمایشگاه بین المللی کتاب امسال که در دوران شیوع کرونا برای نخستین بار به شکل مجازی برگزار و مورد استقبال  خوب مردم کشورمان قرار گرفت جدای از تبدیل تهدید به فرصت در این ایام، نشان داد مردم ما کتابخوان هستند، هرچند این میزان استقبال هم اصلا کافی نیست! 

سلاجقه تصریح کرد:  البته  تولید و معرفی مناسب کتاب ها نیز ، نقش مهم و بزرگی در ترویج کتابخوانی دارد.

.

وی  افزود: در بحث ترویج کتابخوانی ، حلقه های مفقوده بسیاری موجود است که از جمله آن خوب نشناختن نیاز جامعه و بعضا نگاه صرف اقتصادی به نشر کتاب است.

مسئول مرکز کتاب موسسه قرآنی "سائحون" در بخش دیگر سخنان خود شیوه معرفی کتاب را نیز بسیار مهم عنوان کرد و افزود: جدای از دقت در تولید و چاپ کتابهای فاخر و متناسب با نیاز جامعه ، شیوه معرفی آن به تمام مردم جامعه فارغ از قشر کتابخوان و کسانی که کمتر به سراغ کتابخوانی می روند هم مهم است و "کتاب خوب را باید خوب معرفی کرد"، به همین منظور است که ما توزیع کتاب ارزشمند " از هیچ چیز نمی ترسیدم " را در فروشگاه های کوچک که حتی فروش اختصاصی کتاب را هم ندارند ،در نظر گرفتیم،تا این کتاب فاخر در دسترس عموم جامعه قرار بگیرد و از این پس نیز  تمام تلاش خود را در راستای ترویج این کتاب ارزشمند انجام خواهیم داد.

.

مسئول مرکز کتاب موسسه قرآنی "سائحون " تصریح کرد:

علاقمند کردن جامعه به کتابخوانی از بستر های گوناگونی امکانپذیر است که یکی از مهمترین  آنها "خانواده" است به طوری که می توان اذعان داشت ما شاهد معجزه کتابخوانی  در بین کودکانی که با مجموعه ما در ارتباط مستمر هستند ،بودیم  و به عینه دیدیم کودکانی که والدینشان  به کتاب اهمیت ویژه ای می دهند و کتاب جز سبد خرید همیشگی  آنهااست،  در فکر و نگاه و اندیشه، متفاوت تر از سایر کودکان هستند.

سلاجقه با بیان اینکه قطعا والدین کتابخوان در پرورش کودکان فرهیخته و کتابخوان موفق تر عمل می کنند گفت: کودکان آینه والدین هستند و هیچ بستری مهم تر از ترویج مطالعه در خانواده تاثیرگذار نیست و شایسته است فعالان فرهنگی به این موضوع نگاه ویژه ای داشته باشند.

 

این مسئول در ادامه  با قدردانی از همراهی  کتاب یارهای  این موسسه قرآنی  افزود: بحمدلله  با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  تاکنون  توزیع و ترویج مطالعه کتب ارزشمند با موضوعات مختلف از جمله زندگی و خاطرات شهدای گرانقدر به خوبی در سطح استان پیش رفته است، اما به نظر من  هنوز خیلی جای کار دارد و البته ما در نظر داریم این رویه را در سطح استان کرمان و استان های همجوار نیز پیگیری کنیم.

.

مسئول مرکز کتاب موسسه قرآنی "سائحون"  در پایان خاطر نشان کرد: همکاری نهادها، سازمان ها و ادارات در گسترش کتابخوانی بسیار موثر است اما ،با این حال  هر کجا که مردم و نیروهای مردمی در کنار ادارات و سازمان ها وارد عرصه فرهنگی شدند، شاهد نتایج مطلوبتری بودیم و مطمئن هستم که در مورد کتاب ارزشمند "از چیزی نمی ترسیدم " نیز  مردم شریف استان و سراسر کشور می توانند با راه اندازی پویش های مردمی معرفی کتاب و حتی "نذر فرهنگی" و...  کارهای عظیمی  در این زمینه  انجام دهند که بسیار  اثربخش باشد و بتواندتعداد بیشتری از مردم کشورمان را با این کتاب  بسیار جذاب و خواندنی  که بی شک  الگویی عملی را به جوانان و نوجوانان  نشان می دهد  ، آشنا کند و در آخر نیز، حرکتی مردمی درخور شأن شهید "حاج قاسم" عزیز صورت پذیرد.

 

انتهای پیام/