کد خبر: 89198

خطیب جمعه کرمان گفت: کاهش جمعیت یک فاجعه است و دشمنان به دنبال آن هستند تا جوانان ما را از ازدواج جدا کرده و به انحراف بکشانند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، آیت‌الله احمد شیخ‌بهایی در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی (ع) برگزار شد با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: تقوا سپری در برابر تیر دشمنان، شیاطین و هوای نفس است.

وی با بیان اینکه در روزهای پایانی ماه رجب قرار داریم گفت: خوشبخت کسانی هستند که در ماه رجب عشق خدا به خود را پذیرفته و با خدای خود آشنا شدند.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در روز عید مبعث بیان کرد: بزرگ‌ترین هدیه انقلاب اسلامی به ما خداشناسی و آشنایی با خداوند است و امام راحل، ما را با مناجات شعبانیه آشنا کرد و اینکه چگونه با خدای خود راز و نیاز کنیم.

وی با بیان اینکه در آستانه فرارسیدن ماه شعبان هستیم افزود: مناجات شعبانیه سوز و گداز را به ما یاد می‌دهد و رزمندگان اسلام در جبهه‌ها با این مناجات‌ها خود را ساختند، بهشتی شدند و مسیر خداشناسی را باز کرده و تمام توان خود را برای خدمت به کار گرفتند.

شیخ‌بهایی با اشاره به اینکه خود را برای خدا خالص کنید و درس خداشناسی را یاد بگیرید ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در سخنان ارزشمند روز عید مبعث فرمودند "توحید فقط این نیست که خدا یکی است بلکه توحید حاکمیت مطلق خداوند بر روی زمین است و هیچ نیرویی مگر با خدا وجود ندارد."

وی با بیان اینکه هر که به خدا وصل شود هر کاری می‌تواند انجام بدهد گفت: هر جا که از قانون خدا تخطی کردیم توحید ما مشکل داشته و مشرک هستیم و هدف بعثت انبیای الهی این بود که انسان‌ها را به سمت خدا دعوت کرده و از طغیان‌گری فاصله بگیریم.

خطیب جمعه کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی افزود: شهید سلیمانی در راه خدا و خدمت به مردم برای خدا خسته نشد و جهادی عمل می‌کرد؛ او شب را با خدای خود خلوت می‌کرد و روز به دنبال کار مردم بود.

وی بیان کرد: در آستانه سال نو هستیم و از خدا بخواهیم دل‌ها و قلوب ما را متحول کرده تا هر یک از ما یک حاج قاسم سلیمانی شویم و در مقابل دشمنان اسلام مانند کوهی استوار بایستیم.

شیخ‌بهایی در خطبه دوم نماز جمعه امروز با اشاره به اینکه نوروز امسال با جشن‌های شعبانیه همراه است اظهار داشت: شادی و نشاط مورد تأکید اسلام است اما این نشاط نباید با گناه آلوده شود.

وی با بیان اینکه در شادی‌ها به یکدیگر هدیه داده و نیازمندان جامعه را دریابید افزود: در شرایط بیماری کرونا قرار داریم و باید مصوبات ستاد ملی کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را سرلوحه کار خود قرار بدهیم.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه خانواده سلول اجتماع است و در امر خانواده‌داری پیامبر (ص) را سرمشق قرار دهید که چگونه اهل خانه خود را مورد محبت قرار می‌داد گفت: خداوند انسان را مورد تکریم قرار داده و در سوره نور خداوند نور الهی را در خانه‌ها و در بیوت قرار داده است.

وی با بیان اینکه تشکیل خانواده و فرزندآوری مورد تأکید اسلام است ادامه داد: کاهش جمعیت یک فاجعه است و دشمنان به دنبال آن هستند تا جوانان ما را از ازدواج جدا کرده و به انحراف بکشانند.

شیخ‌بهایی با اشاره به اینکه ازدواج مانع تحصیل و پیشرفت نیست و اخلاق و ایمان دو ملاک برای ازدواج بوده و مابقی موارد جزء است گفت: اجازه ندهید سن ازدواج در جامعه اسلامی بالا برود و پدران و مادران بر ازدواج فرزندان خود سختگیری نکنند.

وی با بیان اینکه کمک به دیگران به‌ویژه نیازمندان را جدی بگیرید افزود: کمک مؤمنانه فقط بسته معیشتی نیست و نسبت به تسهیل ازدواج جوانان کمک کنید؛ تأمین جهیزیه برای زوج‌های جوان بسیار ارزشمند است که بعضی از خیرین از این طریق مورد لطف و محبت خداوند قرار می‌گیرند.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه انتخابات را در پیش داریم و ثبت‌نام نامزدها در انتخابات شوراهای اسلامی آغاز شده است گفت: برای نوکری مردم از یکدیگر پیشی بگیرید و در این عرصه وارد میدان شوید.

وی با بیان اینکه در کمک و خدمت به مردم عقب‌نشینی جایز نیست و باید خود را در معرض خدمت قرار دهید ادامه داد: نیروهای مسلمان دلسوز، متخصص، انقلابی و جهادی را در انتخابات انتخاب کنید.

شیخ‌بهایی با اشاره به اینکه در انتخابات ریاست جمهوری به صرف تأکید صلاحیت شورای نگهبان انتخاب نکنید چرا که نمره 12 هم قبولی دارد اما باید فردی اصلح را انتخاب کنید گفت: فردی را انتخاب کنید که در مقابل دشمن تمام قد بایستد.

وی با بیان اینکه چقدر باید هزینه بدهیم تا باور کنید که دشمن، دشمن است و فتنه‌گر دشمن اسلام است ادامه داد: کسی مخالف تعامل با دنیا نیست اما مذاکره با کسانی که امتحان خود را پس دادند و بارها پای میز مذاکره بدعهدی کردند وضعیتشان مشخص است.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه دشمن در فضای مجازی آرمان‌های انقلاب و ارزش‌های اسلامی را بمباران می‌کند افزود: اجازه ندهید دشمن با شبه‌افکنی جوانان ما را منحرف کرده و به اهداف شوم خود برسد.

وی تصریح کرد: واقعیت این است که هر جا طبق دستور اسلام عمل کردیم پیروز شده‌ایم و هر کجا نیز شکست خوردیم جایی بوده که مطابق منویات رهبر معظم انقلاب عمل نکرده‌ایم.

شیخ‌بهایی با گرامیداشت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا افزود: بچه‌های خود را با عکس و نام شهدا آشنا کنید و بهترین راه آشنایی با خدا و خودسازی خواندن وصیت‌نامه شهدا و خاطرات شهدا است.