کد خبر: 89206

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به رشد ۱۶۴ درصدی زکات در استان گفت مردم کرمان امسال بیش از ۳۰۰میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، یحیی صادقی صبح امروز در اولین جلسه کمیته تبلیغ و فرهنگ‌سازی زکات استان کرمان که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان برگزار شد با بیان اینکه "طی سال جاری در بحث زکات توفیقات خوبی در استان داشتیم" اظهار داشت: با توجه به شرایط سخت اقتصادی اما نگاه مردم به نیکوکاری بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه "امسال بیش از 300 میلیارد تومان کمک‌های مردمی به کمیته امداد استان کرمان بوده است" گفت: 164 درصد نسبت مدت مشابه سال قبل در جمع‌آوری زکات در استان رشد داشته‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه "73 درصد مبلغ زکات هزینه محرومین می‌شود که عمده آن تأمین جهیزیه برای زوج‌های جوان نیازمند بوده است" افزود: 27 درصد نیز در حوزه عمرانی در مناطق محروم و برای محرومیت‌زدایی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه "تبلیغ و ترویج فرهنگ زکات در جامعه بسیار اهمیت دارد" گفت: در این راستا باید در برنامه‌های مختلف از خیرین و پرداخت کنندگان زکات تجلیل شود.

در این جلسه حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی مسئولیت کمیته تبلیغ و فرهنگ‌سازی زکات را بر عهده دارد اظهار داشت: جدای از این مسئولیت این کار را وظیفه خود می‌دانیم.

وی با بیان اینکه مردم بر اثر نگاه ذاتی و اسلامی خود زکات را پرداخت می‌کنند و باید با فرهنگ‌سازی و تبیین برکات این فریضه الهی آن را توسعه بدهیم افزود: با نهادهای مربوطه جلساتی را برگزار خواهیم کرد تا در فصل جمع‌آوری زکات که حدود دو ماه است بتوانیم اثربخشی لازم را داشته و به نفع محرومین جامعه اقدام کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه توسعه و تبلیغ زکات نباید به زمان برداشت محصول معطوف شود و به کار تبلیغی در تمام طول سال نیاز دارد گفت: بخش زیادی از محرومیت‌زدایی را می‌توان با زکات جبران کرد و هزینه‌کرد زکات جمع‌آوری شده در همان منطقه‌ای که مردم زکات پرداخت کرده‌اند یک ویژگی است.