کد خبر: 89209

فرمانده لشکر وابستگان شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: زندگی چهل ساله حاج قاسم در دفاع از انقلاب اسلامی یک الگوی بارز پاسداری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سردار محمد مطهری در مراسم گرامیداشت روز پاسدار که با حضور سرهنگ زمانی معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان کرمان در بیت الزهرای حاج قاسم برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار اظهار داشت: امام صادق (ع) می‌فرماید "از امام حسین (ع) در رابطه با شجاعت سؤال شد و آن حضرت فرمود شجاعت اقدام به کارهای سخت، صبر و شکیبایی در مصیبت‌ها و دفاع از برادران دینی است."

وی با بیان اینکه پاسداری تنها پاسداری از دین و انقلاب نیست و تأکید امام راحل بر پاسداری از خود انسان در وهله اول است گفت: مقام معظم رهبری فرمود "در بین پاسداران بوی بهشت را استشمام می‌کنم."

فرمانده لشکر وابستگان شهید سپهبد قاسم سلیمانی با اشاره به اینکه پاسداری از دین جایگاه بسیار والایی دارد و الگوی پاسداران امام حسین (ع) است افزود: در دوران سخت و تنهایی انقلاب اسلامی پاسداران کارهای بزرگی کرده و مانع هجمه ضدانقلاب شدند.

وی با بیان اینکه یک پاسدار تمام هستی خود را برای دفاع از انقلاب اسلامی می‌گذارد یادآور شد: اوایل انقلاب هجمه‌های زیادی علیه پاسداران ایجاد کردند و منافقان و ضدانقلاب از هر طریقی به پاسداران آسیب و ضربه می‌زدند.

سردار مطهری با اشاره به اینکه امشب در بیت‌الزهرای حاج قاسم هستیم و زندگی چهل ساله شهید سلیمانی در دفاع از انقلاب اسلامی یک الگوی بارز پاسداری است گفت: حاج قاسم پاسدار مدنظر امام راحل و رهبر معظم انقلاب است.

وی با بیان اینکه در هر عرصه‌ای که انقلاب نیاز داشت از جنوب و شرق کشور تا خارج از مرزها حاج قاسم شجاعانه وارد عمل شد و موفق عمل کرد افزود: بیش از 300 نفر از اشرار مسلح در جنوب‌شرق کشور تسلیم شهید سلیمانی شدند و شرارت‌ها از بین رفت.

فرمانده لشکر وابستگان شهید سپهبد قاسم سلیمانی با اشاره به اینکه حاج قاسم با کمترین تلفات اشرار مسلح را تسلیم کرد و با اشتغالزایی آنها را به خدمت نظام آورد ادامه داد: شهید سلیمانی در کنار کار نظامی به شدت بر کار فرهنگی تأکید داشت و یک الگوی تمام عیار برای پاسداران در همه زمینه‌ها است.

وی بیان کرد: امروز حاج قاسم به شخصیتی در دنیا تبدیل شده که با شهادتش هم دشمن لرزان و هراسان است و هم روز به روز بر جبهه مقاومت در دنیا اضافه می‌شود.