کد خبر: 89232

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان از دستگیری دو حفار غیر مجاز اشیای تاریخی در شهرستان بافت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، سید‌علی حسینی با اشاره به انعقاد تفاهم‌‌نامه‌هایی با فرماندهی انتظامی استان کرمان در زمینه همکاری با نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری وصنایع ‌دستی در سطح این استان، اظهار کرد: براساس گزارش رسیده از پایگاه حفاظتی شهرستان بافت ماموران پلیس آگاهی این شهرستان حین گشت‌زنی در حوزه استحفاظی خود به یک دستگاه خودرو مظنون می‌شوند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی کرمان ادامه داد: بعد از هماهنگی‌های صورت گرفته با مقامات قضائی خودرو مورد نظر مورد بازرسی قرار می‌گیرد که یک دستگاه فلزیاب و لپ‌تاپ، پنج عدد فلش، ۶ سکه قدیمی، یک عدد سکه دو یورویی، یک سکه چینی و یک سکه مالزی، پنجاه درهم امارت متحده عربی و یک برگ نقشه گنج کشف و ضبط شد.

 حسینی اظهار کرد: متهمان به همراه خودرو و دیگر کشفیات در محل دستگیر شدند و برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضائی تحویل داده شدند.

وی خاطرنشان کرد: :خوشبختانه نیروهای یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با همکاری سازمان‌های مردم نهاد، میراث‌بانان افتخاری و همچنین دستگاه‌های امنیتی و انتظامی به صورت شبانه‌روزی از بناهای تاریخی و محوطه‌های باستانی این استان مراقبت و محافظت می‌کنند.