کد خبر: 89251

استاندار کرمان گفت: اعمال حاکمیت تبعاتی دارد و دهیاری‌ها با تخلفات انجام شده در حوزه حاشیه‌نشینی و تصرف اراضی به شدت برخورد کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، علی زینی‌وند صبح امروز در بازدید از بخشداری مرکزی کرمان با بیان اینکه امکانات بخشداری‌ها با توجه به گستردگی وظایف و ماموریت‌هایی که دارند امکانات قابل قبولی نیست اظهار داشت: بخشداری‌ها در اولویت تجهیزات در سال 1400 قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه بخشداری‌ها در صف اول خدمت‌رسانی به مردم هستند و تقویت آنها لازم است گفت: استخدامی جدید در شرف انجام است و امیدواریم در این دوره، بخشی از نیروهای بخشداری‌ها تامین شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه انتخابات را در پیش داریم و بخشداری‌ها باید تمام تلاش خود را انجام بدهند که شورای اسلامی در روستاها تشکیل شود افزود: جلوگیری و ساماندهی حاشیه‌نشینی بسیار اهمیت دارد و بخشداری‌ها به‌ویژه بخشداری مرکزی باید به این مسئله توجه داشته و نسبت به آن حساس باشد.

وی با اشاره به اینکه دهیاری‌ها با تخلفات انجام شده در حوزه حاشیه‌نشینی و تصرف اراضی باید به شدت برخورد کنند ادامه داد: حاشیه‌ها آسیب‌های زیادی ایجاد می‌کند و قبل از ایجاد و شکل‌گیری باید جلوی آن را گرفت.

زینی‌وند با بیان اینکه اعمال حاکمیت تبعات دارد اما باید منافع عمومی جامعه را در نظر گرفت تصریح کرد: اجازه ندهید زندگی مردم با مخاطره همراه شود.

وی با اشاره به اینکه با متخلفین به‌ویژه زمین خواران که زمین‌های دولتی را به عده‌ای مستضعف می‌فروشند باید به شدت برخورد شود گفت: اجازه ندهید یک متر به حاشیه‌نشینی شهر کرمان اضافه شود.

علی بابایی فرماندار شهرستان کرمان نیز در این بازدید با عنوان اینکه در بخش مرکزی کرمان 55 دهیاری داریم اظهار داشت: بخش مرکزی کرمان موقعیت حساسی دارد و سه شهر باغین، زنگی‌آباد و اختیارآباد در این بخش قرار دارند.

فرماندار کرمان افزود: شهرستان کرمان در بعضی حوزه‌های محرومیت‌های زیادی دارد و این شهرستان نسبت به سایر شهرستان‌های استان بسیار عقب است.