کد خبر: 89262

با حضور استاندار کرمان پروژه پیاده‌راه سازی میدان تاریخی ارگ شهر کرمان با همکاری شهرداری و میراث فرهنگی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، پیاده‌راه سازی میدان تاریخی ارگ شهر کرمان عصر امروز با حضور علی زینی‌وند استاندار کرمان، فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان و سیدمهران عالم‌زاده شهردار کرمان آغاز شد.

سیدمهران عالم‌زاده شهردار کرمان در این مراسم با اشاره به اینکه مجموعه تاریخی میدان ارگ در دوران مختلف بهسازی شده است اظهار داشت: پیاده‌راه سازی این میدان در پایان دوره قبل شهرداری مصوب شده بود.

وی با بیان اینکه در دوره شورای پنجم نیز این کار در دستور کار و طرح این پروژه مورد مطالعه قرار گرفت گفت: پروژه پیاده‌راه سازی میدان تاریخی ارگ شهر کرمان در سه فاز اجرایی می‌شود.

شهردار کرمان با اشاره به اینکه پیاده‌راه سازی میدان تاریخی ارگ کرمان با همکاری و همراهی میراث فرهنگی اجرا شده تمام درختان میدان حفظ می‌شود و امکان برگزاری برنامه‌های نمایشی در طرح جدید میدان وجود دارد افزود: فاز اول بهسازی خود میدان است.

وی با بیان اینکه فاز دوم این پروژه خیابان شهید تجلی بوده و فاز سوم نیز رینگ دور میدان است ادامه داد: این پروژه یکی از پروژه‌های مهم پیاده‌راه سازی در شهر کرمان است که 10 ماهه اجرا می‌شود.

عالم‌زاده با اشاره به اینکه پیاده‌راه سازی میدان شورای شهر کرمان نیز در دستور کار بوده و این آمادگی وجود دارد تا اجرای پیاده‌راه سازی میدان شورا نیز آغاز شود گفت: پیاده راه سازی میدان کوثر شهر کرمان نیز در دستور کار قرار دارد که در مراحل بعدی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

در این آیین علی زینی‌وند استاندار کرمان نیز از اقدامات شورا اسلامی شهر و شهرداری کرمان در این دوره تشکر کرد و اظهار داشت: شهر کرمان در بخش مدرن زیبایی‌های خاص خودش را دارد اما در بخش بافت قدیمی نیازمند فعالیت‌های عمرانی متناسب با قدمت و تاریخ شهر کرمان است.

وی با بیان اینکه تاریخ شهر کرمان بسیار پرسابقه است و این تاریخ با ورود به شهر کرمان باید نمایان باشد گفت: زیبایی‌های شهر کرمان باید بیانگر تاریخ کرمان باشد.

فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز در این آیین با بیان اینکه در خیلی از شهرهای تاریخی گذر فرهنگی تاریخی ایجاد می‌کنند و پیاده‌راه سازی میدان تاریخی ارگ کرمان نیز در همین راستا است اظهار داشت: میراث فرهنگی در اجرای پروژه پیاده‌راه سازی میدان ارگ کرمان در کنار شهرداری کرمان است.

به گزارش تسنیم در حاشیه آیین عملیات اجرایی پیاده‌راه سازی میدان تاریخی ارگ کرمان با حضور زینی‌وند استاندار کرمان از ماشین‌آلات جدید سنگین شهرداری کرمان نیز رونمایی شد.