کد خبر: 89291

فرمانده سپاه استان کرمان از فعالیت گروه‌ جهادی شهدای گمنام در منطقه سیل زده پشوئیه بازدید کرد و بر رفع مشکلات مردم این روستا تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان از منطقه سیل زده پشوئیه شهداد بازدید و در جریان فعالیت‌های گروه جهادی شهدای گمنام بخش شهداد در این روستای سیل زده قرار گرفت.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در این بازدید با بیان اینکه روستای سیل زده پشوئیه بخش شهداد، پایلوت محرومیت زدایی قرار می‌گیرد اظهار داشت: بعد از کار‌های لایه روبی و ضد عفونی که توسط قرارگاه خدمات اجتماعی جبهه انقلاب و با حضور گروه‌های جهادی در این منطقه انجام شده و روستای پشوئیه بعنوان پایلوت محرومیت‌زدایی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه بررسی لازم برای رفع مشکلات مردم این منطقه باید انجام شود ادامه داد: لایروبی و ضد عفونی منازل مسکونی ضرورت داشته و باید فرش در اختیار آنها قرار گیرد تا در ماه رمضان مشکلات آنها کمتر شده و بتوانند در خانه‌های خود مستقر شوند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با عنوان اینکه برخی خانواده‌ها وسایل آن‌ها در جریان سیل آسیب دیده که آمار آن‌ها باید پالایش و شفاف شود گفت: در حد توان به این خانواده‌ها کمک کرده و مشکلات آنها را در توان مرتفع می‌کنیم.

وی از اعطای وام 30 میلیون تومانی بدون بهره به خانواده‌های سیل زده خبر داد و افزود: آب شرب و بازنمودن مسیر آب کشاورزی و کنترل مسیر سیلاب نیز باید انجام شود.

سردار معروفی با بیان اینکه مسیر آب کشاورزی این روستا در حال بازگشایی است و تا نیمه انجام شده است گفت: از گروه‌های جهادی در خواست کردیم تا در منطقه بمانند تا بازگشایی آب کشاورزی روستا با مشارکت مردم انجام شده و مشکل آنها به صورت اساسی حل شود.

به گزارش تسنیم پس از بروز سیلاب 26 فروردین ماه در روستای پشوئیه بسیجیان گروه‌های جهادی به ویژه گروه جهادی شهدای گمنام شهداد از لحظات اول امدادرسانی به مردم منطقه را آغاز کرده و این کمک‌رسانی‌ها همچنان ادامه دارد.

لازم به ذکر است گروه جهادی شهدای گمنام در بحث تخلیه گل و لای از منازل، جابه‌جایی وسایل زندگی، کمک رسانی در بحث انتقال و بازگشایی و لایروبی مسیر آب کشاورزی، کمک به انتقال آب شرب و همچنین توزیع بسته‌های کمک مؤمنانه و توزیع آب معدنی و مایحتاج اولیه در حال فعالیت است.