کد خبر: 89296

نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: افراد و گروه‌هایی در ارتباط با فرهنگ مهدویت در جامعه شبه افکنی می‌کنندکه باید به این شبهات پاسخ داده شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی صبح امروز در جلسه شورای سیاستگذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیت‌های مهدویت در استان کرمان با بیان اینکه تبیین فرهنگ انتظار وظیفه همگانی است اظهار داشت: فرهنگ انتظار با استفاده از تمام ظرفیت‌هایی که در اختیار داریم باید برای جامعه به‌ویژه نسل جوان تبیین شود.

وی با بیان اینکه عمل ما نیز باید به‌گونه‌ای باشد که در راستای تبلیغ و ترویج فرهنگ انتظار و مهدویت باشد گفت: فرهنگ مهدویت یک فرهنگ نجات بخش برای تمام عالم است و فقط مختص مسلمانان نیست.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه فرهنگ انتظار باید در زندگی ما روشن و ماندگار باشد و این فرهنگ را باید به نسل جوان منتقل کرد افزود: مهمترین رسالت شورای فرهنگ مهدویت تبیین فرهنگ انتظار و مهدویت در جامعه است.

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان قرار داریم گفت: در این ماه دل‌ها آماده دریافت معنویت بوده و این ماه مبارک یک فرصت مناسب برای ترویج فرهنگ مهدویت است.

علیدادی‌سلیمانی با تاکید بر اینکه شبهات مهدویت باید پاسخ داده شود بیان کرد: افراد و گروه‌هایی هستند که در ارتباط با فرهنگ انتظار و مهدویت در جامعه شبه افکنی می‌کنند که باید به این شبهات پاسخ داده شود.

بیشتر بخوانید

در این جلسه حجت‌الاسلام مهدی عربپور دبیر شورای سیاستگذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیت‌های مهدویت در استان کرمان با بیان اینکه راهبری فعالیت‌های مهدوی در استان از وظایف شورای مهدویت است اظهار داشت: صیانت از فرهنگ مهدوی در برابر انحرافات از دیگر وظایف شورای مهدویت استان است.

وی با اشاره به اینکه مسابقه کتابخوانی مهدویت از کتاب "در جستجوی آفتاب" برگزار شد عنوان کرد: در این مسابقه 5 هزار جلد کتاب از این مسابقه توزیع شد و 2 هزار و 500 نفر در این مسابقه کتابخوانی شرکت کردند که به 113 نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

دبیر شورای سیاستگذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیت‌های مهدویت در استان کرمان افزود: ادارات و دستگاه‌های دولتی پیشانی نظام هستند و در ترویج فرهنگ مهدوی ویژه باید عمل کنند.