کد خبر: 89298

فرمانده سپاه استان کرمان گفت: سپاه با اقتدار انقلابی و جهادی برای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کند و سپاه و بسیج در کنار هم بن بست‌شکن می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سردار حسین معروفی صبح امروز در جمع خبرنگاران با درود به روح شهیدان و امام شهیدان که بنیانگذار شجره طیبه انقلاب اسلامی است اظهار داشت: امام راحل از درون این انقلاب و با تبعیت از مکتب وحی و مکتب نبی مکرم اسلام مجموعه‌ای از انقلابیون را جدا و  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تاسیس کرد.

وی با بیان اینکه تاسیس سپاه پاسداران از سال 57 و همزمان با انقلاب اسلامی بوده اما اساسنامه و رسمیت سپاه پاسداران از 2 اردیبهشت ماه سال 58 است گفت: ماموریت سپاه حفظ و نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه حرکت بزرگی که شهید سلیمانی در طول 21 سال در جبهه اسلام و انقلاب اسلامی انجام داد جزو ماموریت‌های ذاتی سپاه است افزود: سپاه و بسیج یک مجموعه تربیت شده مکتب وحی و عاشورا و تربیت شده مکتب حضرت امام (ره) و حضرت آقا هستند که الگو و خروجی سپاه پاسداران انسان‌های بزرگی چون شهید سلیمانی است.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک سری ماموریت‌های ذاتی در مباحثی چون دفاعی، امنیتی و عمق بخشی دارد ادامه داد: سپاه ماموریت‌های اقتضائی و غیر ذاتی مانند کمک‌رسانی در بحران‌هایی مانند سیل، زلزله، طوفان، تنظیم بازار، کمک مؤمنانه و محرومیت‌زدایی و قطع زنجیره کرونا نیز به عهده دارد که بنا به ضرورت در آنها ورود می‌کند.

سردار معروفی با اشاره به اینکه هر جا که مردم نیاز داشته باشند سپاه برای کمک به آنها ورود می‌کند گفت: امام (ره) فرمودند "اگر سپاه نبود، کشور هم نبود" و رهبر معظم انقلاب فرمودند "سپاه سنگر مستحکم انقلاب است."

وی با بیان اینکه سنگر مستحکم انقلاب یعنی سپاه سد بلای مردم، نظام، تمامیت ارضی کشور، آبروی ملت و ولایت بودن و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خود ‌را سد بلای مردم می‌داند ادامه داد: در سپاه پاسداران خط‌کش گذاری و سیاسی کاری نداریم؛ سیاست سپاه، سیاست نظام و سیاست انقلاب و امامین انقلاب است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه سپاه متعلق به هیچ حذب و گروهی نیست و برای سپاه اصولگرا اصلاح طلب نداریم افزود: سپاه پاسداران، سپاه انقلاب بوده و تنها فدای مثلث انقلاب، ملت و ولایت می‌شود و جز این هزینه کسی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه خطوط قرمز سپاه در چارچوب انقلاب تعریف شده است و ما همان را دنبال می‌کنیم گفت: در استان کرمان نیز با همین روحیه و اقتدار اعتقادی، انقلابی و جهادی برای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کنیم.

سردار معروفی با اشاره به اینکه سپاه و بسیج از هم جدا نبوده و مکمل هم هستند بیان کرد: سپاه مسئول بکارگیری این قدرت عظیم بسیج برای پیشبرد جبهه انقلاب و برای حل مشکلات مردم است و زمانی که این دو قدرت در کنار هم قرار می‌گیرند هیچ بن‌بستی را نمی‌بینیم و بسیج بن بست‌شکن می‌شود.