کد خبر: 89396

امام جمعه کرمان گفت: مردم با دقت حرف‌ها، اولویت‌ها، راهکار و توجه به محور مهم اقتصاد و عدالت را سخنان کاندیداها مدنظر قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوایی الهی اظهار داشت: حضرت علی (ع) فرمودند "از خدا بترسید، خدایی که در پیشگاه او حاضر هستید و اختیار من و شما به دست اوست و هیچ قدرتی در برابر اراده الهی معنی و مفهوم ندارد."

وی با بیان اینکه یکی از مباحثی که در ارتباط با حقیقت انسان اهمیت دارد نگرانی‌هایی است که از نظر روحی و روانی به شدت انسان را آزار می‌دهد گفت: این نگرانی‌ها در شناخت حقیقت انسان موثر بوده و آدمی همواره به دنبال یافتن راهی برای خروج از آن بوده است.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه انسان گاهی به دنبال راه‌های کاذب بوده و گاهی این راه‌ها سلامت آدمی را تحت تأثیر خود قرار داده است افزود: کارشناسان معتقد هستند کسانی که ترس ابتلا به کرونا را دارند زودتر ایمنی خود را در برابر بیماری از دست می‌دهند.

وی با بیان اینکه برای مبارزه با دلهره و نگرانی‌هایی که روح آدمی را آزار می‌دهد کتاب‌های زیادی نوشته شده و این موضوع یک مسئله مهم و جدی است گفت: قرآن کریم از طرف خداوند برای انسان فرستاده شده؛ خدایی که خالق آدمی است و راه نجات انسان از مشکلات را در قرآن را بیان کرده است.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه نسخه واحد خروج از نگرانی و گرفتاری بشر که از آغاز تا انجام مبتلای آن بوده، یاد خدا در همه صحنه‌های زندگی است بیان کرد: زمانی که مبتلا به مصیبت و گرفتاری می‌شوید در همه جا یاد خدا کنید.

وی با بیان اینکه امام صادق(ع) فرمودند خدا برای ذکر به کم آن قانع نیست و برای آن حدی قائل نشده است گفت: در همه صحنه‌ها باید به یاد خدا باشیم تا دلهره و نگرانی ما از بین برود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه دلایل متعددی باعث نگرانی انسان‌ها می‌شود که آینده تاریکی که انسان برای خود ترسیم می‌کند، احتمال زوال نعمت‌ها، بیماری، درماندگی، کوتاهی، لغزش و گناه از جمله این عوامل است افزود: ایمان به خدا و توبه نسخه برون رفت از این نگرانی‌ها است.

بیشتر بخوانید

امام جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه کرمان با بیان اینکه دومین سال آغاز به‌کار مجلس شورای اسلامی است و باید به نمایندگان مجلس به دلیل ابراز رضایت رهبر معظم انقلاب از عملکرد آنها، تبریک بگوییم گفت: پیروزی جبهه مقاومت فلسطین بعد از مبارزه و مقاومتی 12 روزه هم جای تبریک تبریک دارد.

وی با اشاره به اینکه این پیروزی نشان داد که نابودی اسرائیل نزدیک است و ملت‌های اسلامی از شر این غده سرطانی نجات پیدا خواهند کرد افزود: انقلاب اسلامی که به رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی رسید، یک تنه در برابر استکبار ایستاد، آنرا شکست داد و حرف خود را به کرسی نشاند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب هستیم و رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار تصویری با نمایندگان مجلس حجت را بر همه تمام کرد گفت: آنچه باید به آن توجه کرد حضور و نحوه رفتار کاندیداها در انتخابات است.

وی با اشاره به اینکه کاندیداهایی به دلایلی در انتخابات احراز صلاحیت نشدند هم فرزندان این سرزمین هستند و نشان دادند که اگر تصمیماتی به نفع آنها نباشد به آن تن داده و تایید و عدم تایید فرقی برای آنها نداشته و باید از آنها تشکر کرد افزود: البته برخی هم بودند که از قبل از ثبت‌نام و آغاز صلاحیت‌ها خط و نشان کشیده و نشان دادند که مرودند و پس از آن هم بر آن صحه گذاشتند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه شورای نگهبان با شجاعت و عدالت احراز صلاحیت‌ها را انجام و تبلیغات کاندیداها نیز آغاز شده است گفت: مردم در مناظره‌ها و مصاحبه‌ها با دقت حرف‌ها و تحلیل‌ها را بشنوند و با اخلاق بودن، ارائه اولویت‌ها و راهکار، بیان حرف‌های واقعی، آینده روشن برای کشور و توجه به محور مهم اقتصاد و عدالت مردم را مدنظر قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه مردم طرفداران کاندیداهای مورد نظر خود را به مردم بشناسانند افزود: طرفداران فضای انتخابات را سالم نگه داشته ، به تخریب و تضعیف دیگر کاندیداها نپردازند و آخرت خود را برای دنیای دیگران به تاراج ندهند که در شأن نظام نیست.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه رواسای ستادها بستر تبلیغات و فضای سالم و مومنانه را در انتخابات فراهم کنند گفت: مردم برنامه‌ها کسانی که حمایت می‌کنند و تیم‌هایی که دور کاندیداها جمع می‌شوند را به خوبی رصد کنند.

وی بیان کرد: مطمئناً ملت ایران بار دیگر با حضور پرشور خود در پای صندوق‌های رای، انتخابات با شکوهی را در 28 خرداد رقم زده، به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفته و این روز در تاریخ فداکاری‌های ملت ایران ثبت خواهد شد.