کد خبر: 89452

مدیرکل ارشاد استان کرمان از برگزاری بیست و هفتمین دوره جشنواره ملی شعر رضوی در نیمه دوم سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا علیزاده با تبریک دهه کرامت و با اشاره به اینکه دهه کرامت اول ذی‌القعده همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز شده و یازدهم این ماه مصادف با میلاد امام رضا (ع) به اتمام می‌رسد اظهار داشت: شعار دهه کرامت امسال "خدمت کریمانه، گره‌گشایی به رسم اهل بیت(ع)" است و به نظر می‌رسد این نامگذاری بی‌ارتباط با کرونا و مشکلات معیشتی این ایام نباشد.

وی با بیان اینکه پنجم ذی‌القعده روز بزرگداشت بقای متبرکه و امامزادگان است و برنامه‌هایی توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه و دیگر نهادهای متولی در بقای متبرکه استان برنامه‌ریزی شده است گفت: برنامه‌های متنوعی برای این ایام از سوی دستگاه‌ها و نهادها مختلف پیش‌بینی شده که با توجه به شیوع ویروس کرونا بخش اعظمی از این برنامه‌ها به سمت فضای مجازی رفته است.

مدیرکل ارشاد استان کرمان با اشاره به اینکه بخشی از برنامه‌های این ایام در حوزه اداره کل ارشاد و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد دنبال می‌شود بیان کرد: فضاسازی و تزئین مساجد و برگزاری ویژه برنامه‌های جشن و جُنگ‌های شادی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله این برنامه‌ها است.

وی با بیان اینکه در دهه کرامت امسال به دلیل همزمانی با ایام انتخابات مسابقات کتابخوانی با موضوع مشترک دهه کرامت و انتخابات داریم ادامه داد: برگزاری جلسات تخصصی با حضور اساتید حوزه و دانشگاه نیز برگزار می‌شود.

علیزاده با اشاره به اینکه این برنامه‌ها در حوزه دستگاه‌های فرهنگی و به طور خاص ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، موسسات قرآنی و مراکز فرهنگی برگزار می‌شود بیان کرد: هر ساله در این ایام جشنواره‌های ملی و بین‌المللی امام رضا(ع) را داشتیم که متأسفانه به خاطر شیوع ویروس کرونا برگزاری این برنامه‌ها در این ایام متمرکز نیستند.

وی با بیان اینکه بیست و هفتمین دوره جشنواره ملی شعر رضوی نیمه دوم امسال برگزار می‌شود افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری این جشنواره انجام شده و به‌زودی فراخوان آن منتشر می‌شود.