کد خبر: 89454

آیین حماسه حضور دانش‌آموزان آینده‌ساز با حضور مسئولان کشوری در جوار مرقد مطهر شهید سلیمانی در گلزار شهدای کرمان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، آیین کشوری حماسه حضور دانش آموزان آینده ساز صبح امروز با حضور باستان رئیس سازمان دانش آموزی و تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان کشور در جوار مرقد مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت در گلزار شهدای کرمان برگزار شد.

در این مراسم احمد اسکندری‌نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: شهدا رفتند تا عزت و اقتدار برای جمهوری اسلامی ایران بیاورند و امروز در این گلزار شهدا عهد می‌بندیم که راه و مسیر شهدا را ادامه بدهیم.

وی با بیان اینکه امروز شرکت در انتخابات مصداق بارز ادامه دادن راه شهدا است گفت: سرنوشت توسعه، عمران و آبادانی هر کشوری با نیروی انسانی آن رقم می‌خورد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه شهدا در میدان جنگ اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور به دست بیگانگان بیفتد افزود: امروز هم وظیفه همه ما است برای سربلندی میهن اسلامی پای صندوق‌های رای حاضر بشویم.

وی با بیان اینکه جوانان در دوران دفاع مقدس نیز باعث شور و نشاط شدند و در گام دوم انقلاب نیز چشم امید همه به جوانان و نوجوانان کشور است ادامه داد: انسان در فعالیت‌های اجتماعی می‌تواند نقش آفرینی کند.

اسکندری‌نسب با اشاره به اینکه شرکت در انتخابات مشت محکمی بر دهان کسانی است که اقتدار نظام مقدس اسلامی را نمی‌خواهند گفت: حدود 42 هزار رای اولی در استان کرمان داریم که نقش آنها در تعیین سرنوشت کشورشان بسیار تعیین کننده است.

وی با بیان اینکه حضور رای اولی‌ها در پای صندوق‌های رای باعث شور و نشاط اجتماعی در کشور می‌شود افزود: شرکت در انتخابات شرکت در تعیین سرنوشت خودتان است و مطمئناً مردم ایران در 28 خرداد امسال به ندای امامین انقلاب و شهدا لبیک گفته و حماسه‌ای دیگر خلق می‌کنند.