کد خبر: 89491

همزمان با شب میلاد امام هشتم، مردم شهرستان کوهبنان میزبان سفیران معنوی آقا علی‌بن موسی‌الرضا (ع) شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، همزمان با شب میلاد امام هشتم مردم شهرستان کوهبنان میزبان سفیران معنوی آقا علی‌بن موسی‌الرضا (ع) شدند.

خدام امام رضا (ع) پس از حضور در بخش طغرالجرد و دیدار با امام جمعه و خانواده شهدا به دهستان جور کوهبنان وارد شدند و با خانواده شهید خدمت محسن‌ توکلی دیدار کردند و در ادامه ضمن دیدار با خانواده شهید علی قهرمان با حضور در امام‌زاده سلیمانشاه کوهبنان به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرده و در مراسم جشن زیر سایه خورشید در صحن مطهر امام زاده سلیمانشاه شرکت کردند.

حجت‌الاسلام مرتضی جعفری امام جمعه کوهبنان با تبریک دهه کرامت گفت: در این ایام مبارک جشن‌ پیروزی مردم ایران علیه جبهه کفر را داشتیم در حالی که از ماه‌ها قبل دشمنان خباثت‌ها کردند اما مردم به عشق جمهوری اسلامی و در راس آن مقام‌ معظم رهبری و سردار دلها در پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کردند.

وی تاکید کرد: در بحث ریاست جمهوری و شوراها انتخاباتی در شان نظام اسلامی برگزار شد که رضایت شهدا را در پی داشت در حقیقت با انتخابات ۲۸ خرداد امید در وجود  انقلابیون زنده شد.

جعفری افزود: در دهه تکریم‌ امام زادگان قرار داریم؛ امام‌زاده سلیمانشاه از جمله این بقاع متبرکه و قابل تکریم است بنابراین مردم باید در ساخت رواق امام صادق (ع) در جوار امام‌زاده سلیمانشاه همت کنند.

وی خاطر نشان کرد: امام رضا (ع) هنگام عبور از نیشابور با حضور عده‌ای از مردم و علما مواجه شدند که حدود ۲۴ هزار نفر به استقبال حضرت آمدند و درخواست حدیث کردند .

امام جمعه کوهبنان بیان داشت: حضرت حدیث سلسله‌الذهب را برای حاضران قرائت کردند، اگر بخواهیم‌ عزت و سربلندی دو سرا را کسب کنیم باید همواره ولایت‌مدار باشیم و با جان و دل در کنار ولایت حرکت کنیم.

وی ادامه داد: ولایت فقیه در حقیقت ادامه ولایت ائمه اطهار است و حرکت در این مسیر موجب عزت و آبروی انسان است.

  به گزارش فارس، مراسم جشن زیر سایه خورشید در کوهبنان با تکریم امام‌زاده سلیمانشاه کوهبنان، قرائت فاتحه برای شهیدان، قرائت صلوات خاصه، مولودی‌خوانی ، سخنرانی، افتتاح مهدالرضای قرآنی آستان قدس رضوی و ... همراه بود.