کد خبر: 10262

مدیرفنی استقلال با ابراز امیدواری در مورد پیروزی استقلال برابر العین می گوید، کارلوس کی روش به هیچ وجه عملکرد مناسبی در فوتبال ایران نداشته است.

منصور پورحیدری در جمع خبرنگاران درباره بازی استقلال برابر العین امارات گفت: در حال حاضر وضعیتی ایجاد شده که خودم مدت ها به آن فکر و در مورد آن صحبت می کردم. این دیدار در تعیین سرگروه اهمیت دارد. العین نیز در شرایطی است که شاید به این فکر کند که با برتری برابر ما و از دست دادن امتیاز از سوی الهلال شاید شانسی برای صعود داشته باشد. العین دیشب یک بازی داشت که هیچ یک از بازیکنان اصلی اش را در آن به میدان نفرستاد. این تیم از خط میانی و حمله خوبی برخوردار است که می تواند خطرناک باشد. بازیکنان ما هم از نظر روحی در وضعیت خوبی قرار دارند و با تجربه خوبی که به دست آورده اند، می رویم تا سه امتیاز را بگیریم و به عنوان سرگروه به مرحله بعد راه یافته و کار به هفته آخر کشیده نشود.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال دارد که استقلال جشن قهرمانی را در اهواز برگزار کند، اظهار کرد: برای این که کار به هفته آخر کشیده نشود، به دنبال تمام کردن کار در اهواز هستیم. استقلال همیشه در اهواز خوب بازی کرده است. فولاد تیمی بسیار خوب و دارای کادر فنی باتجربه و فنی است که در صدر آن آقای فرکی حضور دارد. استقلال تمام برنامه اش را برای تمام کردن کار در اهواز گذاشته تا کار به اما و اگر نرسد. با شرایطی که از تیم می بینم، فکر می کنم که می توانیم در آنجا کار را تمام کنیم.

مدیر فنی استقلال در پاسخ به سوالی مبنی بر بازیکنان احتمالی که به استقلال جذب خواهند شد و کسانی که احتمالا فصل بعد در استقلال حضور نخواهند داشت، بیان کرد: صادقانه هیچ صحبتی تاکنون دراین باره نکرده ایم. بازی ها فشرده است و فرصت صحبت به هیچ وجه نشده است. برنامه ریزی هنوز نکرده و باید با فتح الله زاده جلسه بگذاریم و صحبت هایی را انجام دهیم. امسال سال بسیار سختی بود. با این حال خریدهای مناسبمان باعث شد تا سال به خوبی پیش رود. فکر نمی کنم که مشکل خاصی داشته باشیم تا زمانی که به هشت تیم برتر آسیا برسیم. اگر وزارتخانه هم کمی بیشتر به ما کمک کند، قطعا وضعیت بهتری خواهیم داشت و می توانیم در نقل و انتقالات کارایی بهتری داشته باشیم.

او در پاسخ به این سوال که نظرش درباره اظهارات اخیر کارلوس کی روش که گفته بود استقلال در اختیار قرار دادن بازیکنان به تیم ملی در اردوی ماه بعد مختار است، گفت: دستش درد نکند که گذشت کرده است. به نظرم او اصلا به دنبال رسیدن به جام جهانی نیست. همین یک درصد احتمالی را هم که وجود دارد، می خواهد از بین ببرد و به دنبال بهانه است.

پورحیدری در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارد لحن کارلوس کی روش نسبت به صحبت های پیشینش کمی ملایم تر شده و به دنبال وفاق و همدلی برای تیم ملی است، اظهار کرد: استقلال در این دو ساله همواره بازیکنانش را به تیم ملی داده، در حالی که می دانیم بقیه تیم ها چنین کاری را نکرده اند. استقلال همواره پنج الی شش بازیکن فیکس به تیم ملی داده است. به خاطر همین مساله شرایطی ایجاد شده و تا حد زیادی کار را سخت کرده است. شنیده ام که گفته است من به سومی در گروه امیدوار هستم. متاسفانه باشگاه ها نسبت به برنامه ریزی سکوت کردند و دیدید که سپاهان و تراکتورسازی از این حیث متضرر شدند. نمی دانم که ایشان در اروپا زندگی کرده و از آنجا آمده چرا برنامه هایش در حد تیم های آماتور است. همه حرفم این است که چرا با این کارهایش به ما صدمه زد؟ او زمان ما را هم گرفت. من فکر می کنم او آمده به ایران تا مقداری تجربه به دست آورد. کاری به فدراسیون ندارم. می گویم این حق ما نبود که کی روش این گونه با ما رفتار و این وضعیت را برای ما ایجاد کند.

ادامه اخبار