کد خبر: 10758

دبیر کمیته رسیدگی به تخلفات حرفه ای فوتبال از محرومیت ۶ مربی و سرپرست دیگر در روزهای آینده خبر داد.

حجت السلام علیپور در خصوص اتفاقاتی که در مسابقات لیگ دسته اول رخ داده است اظهار داشت: از ۱۲۸ پرونده ای که ارجاع داده ایم ۷۸ پرونده حکم قعطی شان صادر شده و بقیه آنها در حال پیگیری است.

وی تاکید کرد: فوتبال ورزش پاکی است و انسان های پاک باید در آن کار کنند. در خصوص اظهارات فراز کمالوند نیز که ادعا کرد برخی از مسائل تبانی نیست و اقدام نامشروع به حساب می آید باید بگویم که طبق وعده ما همه چیز را پیگیری می کنیم و به احتمال فراوان علاوه بر محرومیت کادرفنی و سرپرست شهرداری ۶ مربی و سرپرست دیگر در شرف محرومیت هستند.

علیپور در ادامه صحبت هایش گفت: فردا به صورت قطعی این پرونده ها را تحویل کمیته انضباطی می دهیم و امیدواریم که کمیته انضباطی حکم قاطعانه و عادلانه خود را صادر کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مدارکی مبنی بر تحویل دادن سکه به بازیکنان صحت دارد یا خیر گفت: هم این مورد درست است و هم خیلی از موارد دیگر وجود دارد اما از دوستانی که اطلاعات دارند می خواهم که آنها را در اختیارمان قرار دهند. علی سامره، اتابک نمازی و محمدباقر زعفرانی این کار را انجام دادند و آنهایی که می خواهند صحبت کنند نترسند.

علیپور در پایان گفت: باید تذکر بدهم کسانی که حقیقت را کتمان کنند و در رسانه ها پرونده های سال های گذشته را به رخ بکشند و دیگران را تهدید کنند حداقل دو سال به محرومیت آنها اضافه خواهد شد.