کد خبر: 13057

گل محمدی با ذکر آمار تعداد بازی هایی که مربیگری کرده به اشتباه بودن این سوال تاکید کرد و فردوسی پور هم به نوعی تسلیم شد

نظرسنجی برنامه نود شب گذشته، یک شب بعد از ناکامی پرسپولیس در فینال جام حذفی به این تیم اختصاص داده شد؛ با این مضمون که علت ناکامی پرسپولیس بازیکنان، کادر فنی یا مدیریت بوده اند؟

این سوال که البته ظاهرا به صورت کلی مطرح شده و به قول فردوسی پور مثلا در گزینه مربوط به کادر فنی مانوئل ژوزه هم سهیم بوده اما در اصل خود ایراد زیادی داشت که یحیی گل محمدی و محمد رویانیان با تماس تلفنی روی این ایرادها تاکید کردند.

در سوال فوق کلمه « ناکامی» ظاهرا با متر نگرفتن جام و کسب نکردن سهمیه یا پایین تر قرار گرفتن از رقبا مد نظر بوده اما به صورت کلی تیمی که به فینال جام حذفی رسیده و از رتبه دوازدهم در پایان نیم فصل لیگ برتر به رتبه ششم رسیده -و در نهایت حداقل هفتم می شود- را نمی توان ناکام نامید. به خصوص کادر فنی اش که این صعود ۶پله ای را به نام خود ثبت کرده و از ابتدای مسیر دشوار جام حذفی بالای سر تیم بوده است. (واقعا اگر پرسپولیس این فصل ناکام بوده عملکرد تیم فصل قبل که در لیگ دوازدهم شد و در جام حذفی هم به جایی نرسید را باید چه نام گذاشت؟ )

در همین ارتباط یحیی گل محمدی با ذکر آمار تعداد بازی هایی که مربیگری کرده به اشتباه بودن این سوال تاکید کرد و فردوسی پور هم به نوعی تسلیم شد. چراکه تصور کنید اگر آن پنالتی ها خراب نمی شد یا به هر شکلی پرسپولیس فینال را می برد الان یحیی با کسب یک جام و صعود ۶پله ای در جدول فرشته نجات پرسپولیس و بهترین گزینه برای هدایت تیم در فصل آینده لقب می گرفت.

در همین ارتباط محمد رویانیان هم با تاکید بر نادرست بودن سوال نظرسنجی حرف درستی زد و اعلام کرد بهتر بود این طور سوال می شد که علت باخت پرسپولیس در فینال جام حذفی چه چیزی بوده است؟ از آنجا که یحیی تا قبل از این بازی آمار خوبی داشت و کمتر اشتباه می کرد شاید بهتر بود این سوال مطرح می شد و البته به احتمال فراوان باز هم او بیشترین رای را می آورد.

به هر حال نزدیکی آرا در اعلام اولیه نظرسنجی برنامه دیشب نود نشان می داد نامفهوم بودن سوال، بسیاری از مخاطبان را به تردید انداخته و پاسخ ها چندان جهت مشخصی نداشته اما بعد از اعلام اولیه و پیش بودن گزینه کادر فنی از سایر گزینه ها بقیه شرکت کنندگان هم با دیدن گزینه برتر به کادر فنی رای دادند تا به یکباره درصد آرای این گزینه بالاتر برود!