کد خبر: 13800

با یک بازی از من انتقاد نکنید

سرمربی پرسپولیس بعد از استعفا از سمتش در این تیم اظهار داشت: صحبت هایی که علیه وی بعد از باخت به سپاهان مطرح شد ناجوانمردانه بود.

یحیی گل محمدی در گفت وگوی تلفنی با برنامه ورزش و مردم در مورد دلایل استعفایش از سرمربیگری پرسپولیس گفت: بعد از فینال جام حذفی و اینکه ما قهرمان نشدیم اتفاقاتی افتاد که خیلی عجیب بود. از فردای آن روز هجمه عجیب و زیادی علیه من به راه افتاد. انگار همه منتظر بودند تا پرسپولیس مقابل سپاهان شکست بخورد و شروع به انتقاد کنند. در این شرایط رویانیان مجبور شد کمیته فنی را تشکیل دهد؛ کمیته ای که در آن تمام مخالفان من و باشگاه جمع بودند.

وی ادامه داد: آقایان با تشکیل این کمیته بدون حضور من هر صحبتی که خواستند انجام دادند که منصفانه نبود و حرف هایی مطرح شد که صحت نداشت. مثلا می گفتند من در برنامه ۹۰ گفتم که بدترین تیم تاریخ پرسپولیس را تحویل گرفتم در حالی که اصلا چنین صحبتی را انجام نداده بودم. اتفاقا با فردوسی پور تماس گرفتم و گفتم فیلم برنامه را ببیند و بگوید من چه حرف زده ام که او گفت من در آن برنامه گفتم بحرانی ترین تیم تاریخ پرسپولیس را تحویل گرفتم که درست هم بود.

گل محمدی با اشاره به روند این تیم از زمان حضور وی به عنوان سرمربی عنوان کرد: زمانی سرمربی پرسپولیس شدم که تیم در رده دوازدهم جدول بود و وقتی یک تیم اینجای جدول باشد یعنی مشکلات و حواشی زیادی دارد. عنایت خداوند بود که توانستم با پرسپولیس نتیجه بگیریم.

وی گفت: بازی اول من در جام حذفی با ملوان بود و شاید خیلی از هواداران حاضر بودند بازی را یک بر صفر و یا در پنالتی ببازیم که آبرومند باشد اما ما در آن بازی ۶ گل به ملوان زدیم و انتظارات را بالا بردیم و امید هم به پرسپولیس برگشت. در لیگ هم بد کار نکردیم و مثلا سپاهان را بردیم و با استقلال هم در شرایطی مساوی کردیم که حق مان پیروزی بود اما اشتباهات داوری اجازه نداد.

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه واکنش بازیکنان این تیم به استعفایش چگونه است، تصریح کرد: طبیعتا بازیکنان ناراحت هستند و به به من می گویند ما مگر بد نتیجه گرفتیم که اینگونه برخورد می کنند. مقابل سپاهان روی اشتباهات فردی بازنده شدیم. یک فصل تمام نیلسون عملکرد فوق العاده ای داشت اما در بازی فینال جام حذفی دو گل از زاویه بسته خورد که هنوز برای من قابل هضم نیست. چطور دروازه بان به این خوبی دو گل یک مدل دریافت کرد؟

وی درباره اینکه چه تجربه ای از حضور در پرسپولیس کسب کردید تاکید کرد: اگر در پرسپولیس موفقیتی کسب کردم به خاطر این بود که ۳ ماه دستیار ژوزه بودم و از تیم شناخت خوبی داشتم. سعی من این بود که نقاط ضعف پرسپولیس را بپوشانم آن هم تیمی که متضاد بسته شده بود. پرسپولیس ۷ مهاجم داشت و حتی یک هافبک دفاعی تخصصی در تیم حضور نداشت.

گل محمدی عنوان کرد: سعی کردم تعادل را در تیم رعایت کنم. اینکه نتوانستم با پرسپولیس قهرمان شوم سخت بود. من یک مربی جوان هستم که به کارم علاقه مندم به خاطر همین تقاضا دارم قضاوت در مورد عملکردم را براساس یک بازی نگذارند. من باید تیم را خودم ببندم و یک نیم فصل هم فرصت داشتیم آن وقت اگر انتظارات برآورده نکردم از من انتقاد شود. واقعا اینکه بعد از یک بازی اینطور درباره من قضاوت کنند ناجوانمردانه است.

گل محمدی در مورد اینکه چرا در برخورد با برخی از بازیکنان متخلف پرسپولیس کوتاهی کرده، گفت: تیم در شرایط حساسی قرار داشت، فینال جام حذفی در پیش بود و من اگر برخورد جدی انجام ندادم به خاطر این بود که اعتقاد داشتم شاید همین بازیکنان بتوانند به تیم کمک کنند.

سرمربی پرسپولیس اضافه کرد: اگر می خواستم می توانستم در پرسپولیس بمانم، من می توانستم برنامه خود را به کمیته فنی بدهم و آنها را درگیر خودم کنم اما نمی خواستم آن اتفاقات و تراژدی که ۲ سال پیش بین استیلی و دایی پیش آمد تکرار شود. به خاطر همین استعفا دادم تا فرصت از بین نرود و تیم دچار حاشیه نشود. گفتم من را به خیر، دوستان را به سلامت.

وی گفت: همه می دانند پرسپولیس چه سال سختی را پشت سر گذاشت. به خاطر همین بود که استعفا دادم تا رویانیان امیدی به من نداشته باشد و بتواند به گزینه های دیگر فکر کند. هرچند برخی از پیشکسوتان پرسپولیس ناراحت هستند.

گل محمدی در پاسخ به این سوال که آیا حاضر هستید به عنوان نفر دوم در پرسپولیس کار کنید، اظهار داشت: قطعا این موضوع را قبول نمی کنم.

گل محمدی درباره اینکه به چه دلیلی بعد از استعفایش همراه پرسپولیس برای بازی با تراکتورسازی به تبریز رفته، گفت: آقای رویانیان با ما تماس گرفت و گفت خوبیت ندارد پرسپولیس بدون سرمربی مقابل تراکتورسازی قرار بگیرد من هم فقط به خاطر پرسپولیس غرورم را زیر پا گذاشتم تا تیم بدون سرمربی نباشد. هرچند وضعیت تیم از نظر روحی و جسمانی زیاد خوب نیست.

سرمربی پرسپولیس در رابطه با اینکه بعد از خداحافظی کریمی آیا با این بازیکن صحبتی داشته یا خیر، گفت: نتوانستم با کریمی صحبت کنم چند بار با وی تماس گرفتم تا حالش را بپرسم که تلفنش خاموش بود. خبری از کریمی ندارم.