پس از پیروزی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا، مدیرعامل این باشگاه می گوید اگر پول تزریق شود، آبی های ایران به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا می رسند. او همچنین بودجه رقیبان تیمش را در لیگ برتر فاش کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، علی فتح الله زاده پس از دیدار استقلال برابر العین ابتدا با انتقاد از برنامه ریزی لیگ گفت: روزی که مدام می گفتیم لیگ را تعطیل نکنید به همین دلیل بود. کدام مربی قبول می کند که این مسئله صحیح است و تیم ما در مدت زمانی کم تعداد بازی های زیادی را باید انجام دهد.

او درباره این سوال که آیا بنا دارد برابر سپاهان در روز ۱۰ فروردین تیمش را به میدان بفرستد گفت: فعلا باید تصمیم بگیریم و هنوز هیچ چیز مشخص نیست. با این حال اگر تیم سپاهان احساس کند که می خواهد بازی کند و اصرار بر این مسئله داشته باشد ما هم بازی می کنیم ولی این امر منصفانه نیست.

او در ادامه با مقایسه شرایط مالی استقلال با پرسپولیس گفت: هر تیمی شرایط خاص خودش را دارد. تیم پرسپولیس خودش مقداری پول داشت و مقداری هم از جاهای دیگر کمک گرفته است. اگر تیم ما به طور معمول ساپورت می شد مطمئن باشید وضعیت ما این گونه نبود. مردم من را دوست دارند، چون من با آن ها صادق هستم. بودجه ما ۱۷.۵ میلیارد بود. این در حالی است که سپاهان ۲۲، تراکتور ۲۱ و پرسپولیس نیز یک بار آقای رویانیان چیزی تقریبی حدود ۳۰ میلیارد را گفتند. البته آقای رویانیان درست می گفتند. به هر حال این تیم ۱۰ میلیارد به یک سرمربی خارجی داده و با توجه به اینکه دلار هم بالا رفته این هزینه ها کمی بیشتر می شود ولی می خواهم بگویم کی می شود که با ۱۷ میلیارد این تیم به این بزرگی و با این همه زیرمجموعه را نگاه داشت؟ من فکر می کنم اگر به ما کمک کنند استقلال به طور قطع جزو چهار تیم برتر آسیا خواهد بود. همچنین فکر می کنم هر سه تیم ایرانی از گروه شان بالا می آیند و حتما یکی از این سه تیم در فینال حاضر خواهد بود. بنا هم داریم تا پیش از پایان سال مقداری از پول بازیکنان را پرداخت کنیم.

 

مدیرعامل استقلال در ادامه با تمجید از بازی خوب امروز استقلال افزود: تیم العین حریفی بود که کمتر تیمی می توانست آن را ببرد. تا جایی که توانستیم خوب بازی کردیم و به هواداران مان انرژی تزریق کردیم. در جنگ های کلاسیک همه باید بدوند ولی وقتی که از حریف عقب باشید باید چریکی بازی کنید و ما امروز چریکی بازی کردیم. بچه های ما باغیرت هستند. بگذارید بگویم که (ای) مردم بعد از چند دهه هنوز غیرت ها نمرده و بازیکن باغیرت وجود دارد.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تماشاگران استقلال در این دیدار حدود ۲۰ هزار نفر اعلام شده اند، گفت: ما که ۳۰ سال است در این فوتبال هستیم متوجه می شویم که چقدر جمعیت در ورزشگاه حاضر است. حداقل می گفتند ۳۴ الی ۳۵ هزار تماشاگر. اگر تماشاگران طبقه بالا را در پایین اسکان می دادند خودتان متوجه می شدید که حدود ۴۰ تا ۴۵ هزار تماشاگر در این دیدار حاضر شده بودند.