کد خبر: 17357

قائم مقام باشگاه راه آهن در واکنش به انتخاب دایی به عنوان سرمربی پرسپولیس این موضوع را رد کرده و می گوید دایی باید به قراردادش پایبند باشد.

  پس از انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی پرسپولیس در جلسه امروز هیئت مدیره، مدیرعامل و قائم مقام باشگاه راه اهن ضمن رد این مطلب با جدایی علی دایی مخالفت کردند.

رئیسی کیا: برنامه ریزی های راه آهن را براساس تفکرات دایی انجام داده بودیم

صادق رییسی کیا در خصوص تصمیم هیات مدیره باشگاه پرسپولیس مبنی بر انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی سرخپوشان پایتخت گفت: برابر قراردادی که با علی دایی داریم فصل سیزدهم لیگ برتر را با علی دایی شروع خواهیم کرد. ما کاملا با ادعای پرسپولیسی ها مخالف هستیم و از نظر حرفه ای هم درست نیست که هر سال با یک کادر فنی و سرپرستی به میدان برویم.

وی افزود: ما فصل قبل با دایی توانسنیم برای نخستین بار در تاریخ باشگاه راه آهن در نیمه بالایی جدول قرار گیریم و این بار برای آسیایی شدن برنامه ریزی کرده ایم. ما باید ثبات داشته باشیم تا بتوانیم به برنامه ‎ های خودمان برسیم.

مدیرعامل باشگاه راه آهن در پاسخ به این پرسش که قرارداد داخلی این باشگاه با علی دایی تا چه اندازه دارای ضمانت اجرایی است، اظهار داشت: بهرحال این اعتقادات و علاقه طرفین به همکاری بود که باعث شد قرارداد امضاء کنیم. برای ما مذاکره وی با پرسپولیس تا قبل از عقد قرارداد با راه آهن منعی نداشت ولی وقتی همه چیز در قالب سند و امضاء رسید باید به آن احترام گذاشت. خود دایی نیز بارها اعلام کرد که در تیم ما آرامش دارد و معمولا به تعهداتش پایبند است.

رییسی کیا در بخش دیگری از حرفهایش عنوان کرد: در حالی که دایی با ما قرارداد دارد خروجی جلسه هیات مدیره باشگاه پرسپولیس نمی تواند به این مربی منتهی شود. از طرفی پیشنهاد کمیته فنی پرسپولیس به هیات مدیره این باشگاه نیز حرفه ای نبوده است و با احترامی که برای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس قایلیم از آنها می خواهیم که دیگر این روند را ادامه ندهند.

وی درباره نظر مالک باشگاه راه آهن عنوان کرد: نظر مالک باشگاه همین است و با وجود علاقه ای که به هواداران پرسپولیس دارد تاکید شد که مذاکره صورت گیرد که در نهایت هم جمع بندی ها به این ترتیب بود که با دایی قرارداد جدیدی منعقد کنیم.

قائم مقام راه آهن: حضور دایی در پرسپولیس صحت ندارد!

همچنین، کاظم امانی در گفت وگو با تسنیم در مورد انتخاب دایی به عنوان سرمربی پرسپولیس در شرایطی که این مربی با راه آهن پیش از این توافق کرده بود گفت: قطعا حضور دایی در پرسپولیس صحت ندارد. در باشگاه در حال بررسی این موضوع بودیم و مدیرعامل باشگاه صراحتا اعلام کرد که اصلا چنین چیزی نیست.

قائم مقام باشگاه راه آهن عنوان کرد: کار پرسپولیس مانند این است که شما چیزی را در اختیار نداشته باشید ولی بگویید برای خودتان است. تصمیم پرسپولیسی ها برای خودشان محترم است ولی دایی با راه آهن قرارداد دارد و در این تیم می ماند.

وی با تاکید بر ماندن دایی در راه آهن گفت: او مربی ای است که اصول حرفه ای را بیشتر از من و خیلی ها می داند و باید به قراردادی که با ما بسته، پایبند باشد. ما قانونی بحث نمی کنیم و از نظر اخلاقی دایی باید به توافقی که به راه آهن داشته، پایبند باشد.

امانی در واکنش به صحبت های نژاد فلاح، عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس مبنی بر اینکه زنجانی، مالک راه آهن به صورت تلفنی رضایت حضور دایی در پرسپولیس را داده است گفت: زنجانی به ما چیزی ابلاغ نکرده و آخرین دستوری که داد این بود که کار خودتان انجام دهید و اگر دایی قراردادی بسته باید به آن پایبند باشد.