کد خبر: 3018

دبیر فدراسیون کشتی کشورمان همزمان با آغاز سال ۱۳۹۲ و برنامه های مختلف فدراسیون در سال جاری گفت: با توجه به در پیش بودن رقابتهای آسیایی و جهانی در سال ۱۳۹۲ و همچنین مشکلات مالی فدراسیون، سال بسیار سخت و حساسی را پیش رو خواهیم داشت.

عارف ربطی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: اهمیت برنامه های پیش رو و همچنین محدودیت زمانی تا رویدادهای بین المللی باعث شده تا ما از نخستین روزهای سال جدید به فدراسیون بازگردیم و عملا چیزی به نام تعطیلی سال نو نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: اردوهای آماده سازی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا در هندوستان از روز ششم فروردین ماه در خانه کشتی آغاز خواهد شد که البته ما همزمان با برگزاری این اردوها باید به برنامه های تیم نوجوانان و جوانان هم رسیدگی کنیم.

دبیر فدراسیون کشتی با تاکید بر اهمیت و حساسیت ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۲ ادامه داد: رقابتهای قهرمانی آسیا و همچنین پیکارهای جهانی ۲۰۱۳ در ۶ ماهه نخست سال جاری برگزار می شود که همین دو رویداد مهم بین المللی به علاوه چندین تورنمنت تدارکاتی و برون مرزی می تواند فشار زیادی ره به فدراسیون کشتی وارد آورد. ضمن اینکه مشکلات مالی نیز همچنان بر جای خود باقیست و واقعا وضعیت سخت و دشواری را برای تمامی اهالی کشتی بوجود آورده است.

ربطی بر لزوم حمایت و همکاری متولیان ورزش کشور از کشتی اشاره کرد و گفت: مطمئنا اگر فدراسیون کشتی در سال جاری مورد حمایت و همکاری ویژه متولیان ورزش کشورمان قرار نگیرد، مشخص نیست که چه اتفاقی در این عرصه خواهد افتاد، چراکه سال جاری بسیار سخت و حساس است و ما باید بتوانیم همچون گذشته در میادین بین المللی در حد و اندازه های همیشگی خود ظاهر شویم.

وی در خاتمه تصریح کرد: امیدوارم سال جدید برای کشتی ایران، سال موفق و افتخارآمیزی باشد و ملی پوشان کشورمان بتوانند مسیر افتخار و پیروزی خود را همچون سال گذشته طی کنند.