کد خبر: 38528

تیم فوتبال پرسپولیس، صدرنشین لیگ برتر فوتبال را شکست داد.

به گزارش افکارنیوز، در اولین دیدار هفته هفتم لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس و فولاد خوزستان از ساعت ۱۹ و با قضاوت تورج حق وردی به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با برتری ۳ بر یک پرسپولیس خاتمه یافت.

پاس اشتباه خانزاده در دقیقه ۲ به ایوب کلانتری رسید که در رفت و برگشت توپ، ضربه این بازیکن فضای بالای دروازه نیلسون را شکافت و بیرون رفت اما این پرسپولیس بود که در ابتدای بازی به گل رسید. دقیقه ۵ ضربه ایستگاهی ارسالی روی دروازه فولاد را خانزاده در گوشه محوطه جریمه مقابل دروازه فرستاد که با تعلل ارشاد یوسفی دروازه بان فولاد، فرزاد حاتمی بازیکن فصل گذشته استقلال که قصد دور کردن توپ را داشت به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا پرسپولیس از میهمان خود پیش بیفتد.

دقیقه ۱۱ امید عالیشاه از سمت راست دروازه فولاد وارد محوطه جریمه شد که پاس این بازیکن بعد از برخورد به پای سیدصالحی و دست ارشاد یوسفی راهی کرنر شد. ضربه کرنر را عالیشاه فرستاد و جلال حسینی در دقیقه ۱۲ گل دوم پرسپولیس را به ثمر رساند تا فولاد در همان ۱۵ دقیقه ابتدایی بازی غافلگیر شود.

دقیقه ۱۹ ضربه پیام صادقیان از بالای دروازه فولاد بیرون رفت. در ادامه خشونت بازی افزایش پیدا کرد و همین موضوع بر کیفیت بازی تاثیر گذاشت و از سرعت آن کاسته شد. دقیقه ۳۰ امید عالیشاه در محوطه جریمه فولاد برای گرفتن پنالتی، تمارض کرد تا با دریافت کارت زرد شانس حضور در دربی هفتاد و هفتم را از دست بدهد.

حملات دو تیم از جمله ضربه ایستگاهی فولاد در دقیقه ۴۵ بی نتیجه ماند تا این دیدار در نیمه نخست با برتری ۲ بر صفر پرسپولیس خاتمه یابد.

در آغاز نیمه دوم حسین فرکی برای افزایش توان تهاجمی تیمش اسماعیل شریفات را به جای شهاب کرمی راهی زمین کرد. با این حال نیمه دوم بازی نیز جز خشونت و حملات بی هدف به ویژه از سوی فولاد با اتفاق خاصی پیش نرفت. در دقیقه ۶۴ فرزاد حاتمی جای خود را به سروش رفیعی داد. ۲ دقیقه بعد پریرا در ضد حمله توپ را بد کنترل کرد تا نیلسون مانع پیشروی او به سمت دروازه پرسپولیس شود.

بازی به دقیقه ۶۹ خود رسید و در این زمان شاگردان دایی کار را برای فولاد خوزستان تمام کردند. پیام صادقیان درون محوطه جریمه با هوشیاری توپ را به سیدصالحی رساند و این بازیکن هم با فرصت طلبی دروازه فولاد را برای سومین بار گشود و شکست صدرنشین فعلی لیگ را سنگین تر کرد. در دقیقه ۷۶ امید عالیشاه در مواجهه با ارشاد یوسفی بار دیگر برای گرفتن پنالتی تمارض کرد تا این بار حق وردی دومین کارت زرد را مقابل او بگیرد و اخراجش کند.

دقیقه ۸۳ پریرا با شوت ناگهانی خود نیلسون را محک زد اما او توپ را در دو مرحله دفع کرد. در این زمان محمد نوری نیز جایگزین مهرداد کفشگری شد. دقیقه ۸۷ سیدصالحی در موقعیت تک به تک توپ را به دستان یوسفی کوبید تا پرسپولیس به گل چهارم نرسد و بلافاصله هم جای خود را به محمد عباس زاده داد. در دقیقه ۹۰ غلامرضا رضایی جایگزین پیام صادقیان شد.

در دقیقه ۴+۹۰ اسماعیل شریفات دروازه پرسپولیس را گشود تا پرسپولیس ۳ بر یک برنده شود.

پرسپولیس با این نتیجه ۱۳ امتیازی شد و در صورت باقی ماندن برتری ذوب آهن مقابل نفت، جایگاهش در رده سوم جدول تثبیت می شود. فولاد خوزستان نیز ۱۵ امتیازی ماند تا ادامه صدرنشینی اش در گرو بازی شنبه صنعتی خوزستان و استقلال باشد.