کد خبر: 40867

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب دو نشان طلا در اوزان ۸۴ و ۱۲۰ کیلوگرم توسط طالب نعمت پور و امیر علی اکبری، به عنوان چهارمی رقابتهای جهانی ۲۰۱۳ مجارستان دست یافت.

  تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب دو نشان طلا در اوزان ۸۴ و ۱۲۰ کیلوگرم توسط طالب نعمت پور و امیر علی اکبری، به عنوان چهارمی رقابتهای جهانی ۲۰۱۳ مجارستان دست یافت.

پنجاه و سومین دوره رقابتهای جهانی کشتی فرنگی در حالی امشب یکشنبه در بوداپست مجارستان پایان یافت که تیم ملی کشتی فرنگی ایران موفق شدند با تکیه بر دو مدال طلا که توسط طالب نعمت پور و امیر علی اکبری بدست آمد، با کسب ۲۹ امتیاز بر جایگاه چهارم جهان بایستد.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در طول سه روز پیکار در آوردگاه جهان تنها توسط امیر علی اکبری در وزن ۱۲۰ کیلوگرم و طالب نعمت پور در وزن ۸۴ کیلوگرم به مدال آنهم دو مدال طلا دست یافت. مهدی علیاری در وزن ۹۶ کیلوگرم به مقام پنجم دست یافت و محمد نوربخش در وزن ۶۰ کیلوگرم به عنوانی بهتر از دوازدهمی دست نیافت.

افشین بیابانگرد هم در وزن ۶۶ کیلوگرم هشتم شد، هادی علیزاده پورنیا در جایگاه سی و دوم وزن ۷۴ کیلوگرم قرار گرفت و محمد فقیری نیز در وزن ۵۵ کیلوگرم در جایگاه نوزدهم جهان جای گرفت.

در پایان این رقابتها، تیم روسیه با ۴۳ امتیاز قهرمان شد و تیم کره جنوبی هم با ۳۷ امتیاز بر سکوی نایب قهرمانی جهان گرفت. تیم مجارستان هم با ۳۱ امتیاز سوم شد و تیم ملی ایران نیز با دو طلا و ۲۹ امتیاز به عنوان چهارمی دست یافت.

رده بندی انفرادی اوزان هفتگانه نیز به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: ۱- وون چول یان (کره شمالی) ، ۲- گیون جین چویی (کره جنوبی) ، ۳- پیتر مودوس (مجارستان) و رومن آمویان (ارمنستان) ، … ۱۹- محمد فقیری (ایران)

۶۰ کیلوگرم: ۱- ایوو آنگلف (بلغارستان) ، ۲- ایوان کویلاکف (روسیه) ، ۳- سانگ جائه وو (کره جنوبی) و المورات تاسمرادف (ازبکستان) ، … ۱۲- محمد نوربخش (ایران)

۶۶ کیلوگرم: ۱- ریو هان سو (کره جنوبی) ، ۲- اسلام بک آلبیف (روسیه) ، ۳- تولسی ساندیپ (هند) و فرانک استابلر (آلمان) ، … ۸- افشین بیابانگرد (ایران)

۷۴ کیلوگرم: ۱- کیم هیون وو (کره جنوبی) ، ۲- رومن ولاسوف (روسیه) ، ۳- آرسن جلفلکیان (ارمنستان) و امره کوش (ترکیه) ، … ۳۲- هادی علیزاده پورنیا (ایران)

۸۴ کیلوگرم: ۱- طالب نعمت پور (ایران) ، ۲- سامان طهماسبی (آذربایجان) ، ۳- جاوید حمزاتاو (بلاروس) و ویکتور لورینچ (مجارستان)

۹۶ کیلوگرم: ۱- نیکیتا ملنیکوف (روسیه) ، ۲- آرتور الکسانیان (ارمنستان) ، ۳- بالاژ کیس (مجارستان) و شالوا گادابادزه (آذربایجان) ، ۵- مهدی علیاری (ایران)

۱۲۰ کیلوگرم: ۱- امیر علی اکبری (ایران) ، ۲- هیکی نابی (استونی) ، ۳- رضا کایالپ (ترکیه) و نورماخان تینالیف (قزاقستان)

رده بندی تیمی:

۱- روسیه ۴۳ امتیاز

۲- کره جنوبی ۳۷ امتیاز

۳- مجارستان ۳۱ امتیاز

۴- ایران ۲۹ امتیاز

۵- ارمنستان ۲۸ امتیاز

۶- آذربایجان ۲۷ امتیاز

۷- قزاقستان ۲۱ امتیاز

۸- ترکیه ۱۹ امتیاز

۹- فنلاند ۱۵ امتیاز

۱۰- آمریکا ۱۳ امتیاز