کد خبر: 46715

آخرین اخبار از نقل و انتقالات نیم فصل سرخپوشان حکایت از آن دارد که مارکو و یک دروازه بان می روند، یک گلزن می آید.

به گزارش افکارنیوز ، پرسپولیس روزگاری در گلزنی سیری ناپذیر بود و امروز، در جذب بازیکن. بیخود نبود که اول فصل از خرید کردن دست نمی کشید. تا توانست ستاره جمع کرد اما نه آنگونه که همه فرصت هایش را بسوزاند.

پرسپولیس از ۳۰ تا سهمیه اش ۷ تا را خالی گذاشت و هنوز به نقل و انتقالات نیم فصل نرسیده، دوباره دندان تیز کرده برای بازیکنانی که اول فصل دستش به آنها نرسید.

در این میان، هستند چند نفری هم که دیگر میلی به ماندن در پرسپولیس ندارند و البته کادر فنی گفته که به جدایی شان رضایت نخواهد داد.

همین ماندن یا رفتن، دلیل بزرگ ترین اختلاف امروز پرسپولیسی ها است. اختلاف بازیکنان با سرمربی و سرمربی با مدیرعامل. با این همه، ممکن نیست که پرسپولیس نیمه دوم فصل را بدون تغییر آغاز کند. این تغییرها اما گریبان کدام قرمزپوشان را خواهد گرفت؟

* حقیقی می رود یا محمدی؟

نیلسون جایش محکم است اما یک دروازه بان باید برود؛ یا علیرضا حقیقی و یا رضا محمدی. اگر قرار باشد حرف آخر را از سرمربی بشنویم، او می گوید حقیقی! دروازه بانی که به هوای ماندن در تیم ملی، سکونشینی در روبین کازان را به نیمکت پرسپولیس فروخت و همچنان پشت خط دروازه بان برزیلی مانده است.

او اگر قصد رفتن کند که هیچ، وگرنه این محمدی است که با چند ماه تاخیر به پیشنهاد ذوب آهن بله می گوید. نیلسون اما جایش محکم است. درست مثل امیر عابدزاده که هر دروازه بانی برود و هر کدام که بماند، او باز هم فرصتی بیشتر از بازی های تدارکاتی نصیبش نخواهد شد.

* خط دفاعی؛ شاید نورمحمدی

قرار نیست کسی در ترکیب چهار نفره جلال حسینی، بنگر، ماهینی و میثم حسینی دست ببرد. آنها با عملکردشان خود را ثابت کرده اند و در همین جایی که هستند، خواهند ماند.

مهرداد پولادی هم که تا امروز به خاطر مصدومیت از تیم دور بوده، برمی گردد و شاید میثم حسینی مجبور شود جای خود را به او بدهد.

می ماند علیرضا نورمحمدی و محمدرضا خانزاده که بیشتر بازی ها را تماشاگر بوده اند. خانزاده که برنامه ای برای ترک پرسپولیس ندارد. اما نورمحمدی پیشنهاداتی از ذوب آهن، تراکتورسازی و راه آهن به دستش رسیده اما خودش می گوید که نخوانده، ردش کرد تا در همین تیم شانس دوباره ای برای خود بیاید.

* یک نفر از هافبک ها قربانی می شود

در این دوازده هفته، علی دایی همیشه دغدغه خط هافبکش را داشته و هنوز دارد. او محمد نوری و رضا حقیقی را نگه داشت و قاسم دهنوی و مهرداد کفشگری و مارکو اسکپانوویچ را هم جذب کرد تا از بابت کمربند میانی تیمش آسوده خاطر باشد.

او اما روزهای زیادی است که دارد در خط هافبکش برای قاسم حدادی فر جای خالی جور می کند. بازیکنی که قرار بود اول فصل قرمز بپوشد اما قراردادش اجازه نداد و حالا که به روزهای آخر این قرارداد نزدیک شده، پرسپولیسی ها دوباره برای جذبش آستین بالا زده اند.

حدادی فر اگر بیاید، یا باید به جای نوری بازی کند و یا یکی از هافبک های دفاعی تیم به خاطرش نیمکت نشین شوند که اگر آن یک نفر رضا حقیقی باشد، جدایی اش حتمی خواهد شد.

اتفاقا خبر معاوضه حدادی فر با نوری را هم شنیدیم و حتی شایعه ها از تمایل کاپیتان پرسپولیس به جدایی حکایت کردند اما آقای سرمربی و باشگاه هنوز هیچ خبری را مهر تایید نزده اند.

تا الان فقط جدایی مارکو حتمی به نظر می رسد که البته دایی به این اتفاق هم راضی نیست اما خود این بازیکن دیگر میلی به ماندن ندارد چرا که معتقد است این نیمکت نشینی ها شانس های او برای فصل بعد را هم خواهد سوزاند.

میلاد غریبی هم دیگر جدایی طلب پرسپولیس است که گفته حاضر نیست بیش از یک نیم فصل، روی نیمکت بنشیند. حمیدرضا علی عسگری را هم شاید در نیمه دوم فصل در پرسپولیس نبینیم.

* زاید می آید؟

قرار بر رفتن هیچ مهاجمی نیست. حتی شایعه معاوضه غلامرضا رضایی با حدادی فر- در صورت مخالفت نوری با ترک پرسپولیس- هم تایید نشده.

همه مهاجمان پرسپولیس می مانند و شنیده ایم که ایمون زاید هم دارد برمی گردد. او البته با شارموک روورز قراردادی دو ساله دارد اما خودش ادعا کرده بود که پیشنهاد بازگشت به پرسپولیس را از علی دایی دریافت کرده و کمی دیگر به تهران می آید تا به مذاکره با باشگاه بنشیند. حتی اگر او هم نیاید، پرسپولیسی ها باز دنبال یک گلزن هستند که بار خط حمله بی خطرشان را به دوش بکشد.

***

همه این تغییرها البته یک شرط دارد و آن، موافقت علی دایی است. آن هم در حالی که فعلا پالس مثبتی از او به باشگاه نرسیده و او درخواست های چندباره مدیرعامل برای جذب بازیکن را هم بی پاسخ گذاشته است.

سرمربی پرسپولیس تاکید کرده تنها در صورتی دنبال بازیکن جدید خواهد بود که به اجبار، بازیکنی را از دست بدهد وگرنه دنبال بازیکن نیست.