کد خبر: 46787

دروازه بان جدید تیم ملی ایران می گوید با حضور در کلاس زبان به دنبال فراگیری زبان فارسی است.

به گزارش افکارنیوز ، دروازه بان جدید تیم ملی ایران می گوید با حضور در کلاس زبان به دنبال فراگیری زبان فارسی است.

دانیل داوری، دروازه بان جدید تیم ملی فوتبال ایران درباره حضورش در تیم ملی گفت: من از وقتی ۶ ساله بودم در شهر خودم فوتبال را شروع کردم ودر ۱۰ سالگی به شهر بزرگتری رفتم. حالا هم چند سال است که در آینتراخت هستم.

وی در ادامه درباره تیم باشگاهی اش گفت: شرایط خوبی در تیم داشتم و همه بازیکنان خوشحال شدیم که توانستیم به بوندسلیگای یک صعود کنیم. حالا اما شرایط سختی داریم چون بازی ها سخت تر است اما کم کم بهتر شده ایم.

داوری درباره رقابتش با دیگر دروازه بان آینتراخت برای حضور در دروازه این تیم گفت: مطمئنا بیشترین تلاشم را می کنم که در بازی های بعدی بهتری عملکرد را داشته باشم و هواداران را خوشحال کنم و در ترکیب ثابت شوم.

داوری که در برنامه" ۹۰" شرکت کرده بود در پاسخ به این سوال که چقدر فارسی بلد است گفت: تلاش می کنم فارسی را یاد بگیرم و برای همین با پدرم صحبت می کنم اما سخت است. البته به تازگی در شهر خودم به کلاس فارسی رفته ام.

وی ادامه داد: از فارسی فقط سلام، خوبی، خداحافظ و من در برانشوایگ زندگی می کنم را بلدم! شاید تقصیر پدرم باشد که به من فارسی را یاد نداده است! (با خنده)

در ادامه چند عکس از دوران کودکی و نوجوانی داوری پخش شد و او درباره آنها توضیح داد. یکی از عکس ها به سفر قبلی داوری به ایران مربوط بود که او درباره اش گفت: من ۱۰سالم بود که به ایران آمدم. آن سفر را به خوبی یادم است.

در ادامه تصاویری از بازیکنان قبلی تیم ملی که از لیگ های خارجی به تیم ملی دعوت شده بودند پخش شد. فریدون زندی، امید نظری، امیر شاپورزاده، ویلیام آتشکده، رضا قوچان نژاد، مهرداد بیت آشور و اشکان دژاگه از آن جمله بودند.

در ادامه برنامه تصاویری از صعود تیم آینتراخت برانشوایگ به بوندسلیگا پخش شد.

فردوسی پور در ادامه به داوری گفت که برخی می گویند چون در سه بازی آخر مقدماتی جام جهانی در تیم ملی نبوده ناراحت شده است. داوری با رد این حرف گفت: این مسائل مهم نیستند. در آن زمان از ناحیه زانو مصدوم بودم و نتوانستم. این اتفاق برای من ناراحت کننده بود.

در ادامه هم تصاویری از تمرین های تیم آینتراخت برانشوایگ پخش شد. در این لحظه مجری برنامه از او پرسید که نامش دانیل است یا دانیال؟ داوری پاسخ داد: نامم دانیل است اما نمی دانم چرا در ایران به من می گویند دانیال!

برنامه" ۹۰" در ادامه تصاویری از چند گلی که داوری در آلمان دریافت کرده بود نیز پخش کرد که با واکنش جالب او همراه شد. داروی وقتی فهمید که قرار است چه تصاویری را ببیند با خنده گفت: مرسی!