کد خبر: 46793

مقدماتی جام ملت های آسیا

تیم ملی فوتبال ایران برای حفظ صدرنشینی در گروه خود به مصاف تایلند می رود تا گام دیگری برای راهیابی به جام ملت های آسیا بردارد.

به گزارش افکارنیوز ، تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۱۹ روز سه شنبه ۲۳ مهر در ورزشگاه آزادی میزبان تایلند خواهد بود. ایران که با ۴ امتیاز در صدر گروه B مسابقات مقدماتی جام ملت های ۲۰۱۵ آسیا قرار دارد برای حفظ موقعیت خود به مصاف حریفی می رود که روی کاغذ شکست آن دور از ذهن نخواهد بود. تایلند در دو بازی گذشته ۳ بر یک در خانه به کویت باخت و ۵ بر ۲ هم مغلوب لبنان شد. ایران هم با ۵ گل لبنان را شکست داده و در خانه کویت به تساوی یک بر یک رسید. تفاوت میان دو تیم بسیار زیاد و مشخص است که فیل های جنگی تایلند شب دشواری را تجربه خواهند کرد.

با این حال در اردوی تیم ایران تاکید بر این موضوع است که نباید تایلند را دست کم گرفت. نمایش قابل توجه تیم بوریرام در لیگ قهرمانان آسیا سبب شده توجه به فوتبال تایلند افزایش پیدا کند به همین دلیل بازیکنان ایران آماده می شوند تا با تمام توان برابر تایلند به میدان بروند. این دیدار علاوه بر آنکه مصافی برای ایران جهت راهیابی به جام ملت های آسیاست، یک بازی تدارکاتی نیز محسوب می شود.

کارلوس کی روش تمامی بازیکنان مورد نظر خود از جمله بازیکنان بین المللی چون داوری و بیت آشور را فراخوانده تا در کنار سایر بازیکنان محک بخورند و تیم مورد نظر او برای جام جهانی ۲۰۱۴ شکل بگیرد.

سرمربی تیم ملی برای روز سه شنبه رویای خود را دارد. او می داند که با یک نتیجه کوبنده حرف و حدیث ها در اطراف تیم ملی خاتمه پیدا می کند همانطور که با وجود تمام شایعات و انتقادات سرانجام این کی روش بود که توانست تیم خود را به جام جهانی برساند. اکنون تایلند حریفی است که می تواند باز هم تیم ملی فوتبال و کارلوس کی روش را در ویترین قرار دهد.

با این وجود سرمربی تایلند از کشور خود کری خوانی را آغاز کرده و آنها با ادعای زیاد به ایران آمده اند. بدون شک کسب حداقل امتیاز از این بازی رویای تایلندی ها خواهد بود و آنها تلاش خواهند کرد با تحمیل آنچه در ذهن دارند شرایط بازی را به سود خود تغییر دهند. با این حال تیم ایران در ماه های اخیر به ثبات محسوسی رسیده و دیگر از آن تیم ملی که هرازگاهی نتایج خوب یا بدش همه را شوکه می کرد خبری نیست.

کارلوس کی روش تمام مردانش را فراخوانده تا یک تیم بین المللی را روانه بازی کند. تیمی که هر روز که می گذرد فاصله اش با جام جهانی کمتر می شود و برای آنها که می خواهند با بزرگان فوتبال جهان سرشاخ شوند نباید شکست دادن تایلند کار دشواری باشد. هر چند این بازی برای تایلند حکم مرگ و زندگی را دارد و آنها هم بهترین بازی خود را انجام خواهند داد.

به گزارش تسنیم، در دیگر دیدار این گروه کویت و لبنان برابر یکدیگر صف آرایی خواهند کرد.