کد خبر: 63728

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: «امیدواریم پژمان منتظری همان طورکه در سال های گذشته برای استقلال زحمت کشیده این بار هم شرایط ما را درک کند. »

به گزارش افکارنیوز ، امیر قلعه نویی صبح امروز درباره خداحافظی پژمان منتظری از جمع استقلالی ها گفت: «من ۳۲ سال است در فوتبال هستم و در همه شرایط فوتبال حضور داشتم و با این تجربه می گویم که شاید پژمان منتظری در تاریخ باشگاه استقلال و فوتبال ایران جزو بهترین ها باشد. او بازیکن بامعرفت و خوبی است و یک هفته ای بود که درباره رفتنش از استقلال با من صحبت می کرد. در کل من با این موضوع مخالفم و دیروز هم به خودش و هم به فتح الله زاده این موضوع را انتقال دادم. »

وی ادامه داد: «شاید اگر دو هفته پیش بحث رفتن منتظری مطرح می شد می توانستیم یک مدافع جذب کنیم اما الان نقل و انتقالات تمام شده و ما درگیر سه جام هستیم که با دو دفاع وسط که شاید در یک بازی سه کارته و یا مصدوم شوند نمی توان به موفقیت رسید. من به باشگاه نظراتم را گفتم و دیشب هم جلسه ای میان پژمان منتظری و فتح الله زاده برگزار شد و باید بینیم خروجی این جلسه چه می شود. امیدواریم پژمان منتظری همان طورکه در سال های گذشته برای استقلال زحمت کشیده این بار هم شرایط ما را درک کند. شاید اگر زودتر این حرف را مطرح می کرد می توانستیم یک مدافع جذب کنیم. »

* انتقاد از برنامه ۹۰

قلعه نویی در پاسخ به این سؤال که ذهنیتی در جامعه فوتبال به وجود آمده که بعضی از بازیکنان از حالا خودشان را در جام جهانی می بینند و حتی برای خود حریف می تراشند، گفت: «زمانی که قرعه کشی جام جهانی برگزار می شد برنامه ای در تلویزیون پخش می شد که به نظرم کار بچه گانه ای بود. البته کشورهای دیگر هم چنین برنامه ای دارند اما اینکه دو بازیکن را به تلویزیون بیاورید و از آنها بپرسید که با مسی چه می کنند، هم بی احترامی به سرمربی تیم ملی است و هم دخالت در ارنج تیمی او. بعد از آن برنامه هم دیدید در فضای مجازی چه شد. »

وی ادامه داد: «آقایانی که ادعای دانشگاهی بودن دارند، حرکت هایی می کنند و فوتبال را به سمتی می برند که در شان مردم ایران نیست. البته من ۱۰ سال است با این موضوع مقابله می کنم و چون همواره حرف حق را زدم همیشه تنها بودم اما زیر بار آدم هایی که تریبون در اختیارش است، نرفتم. فوتبال جای لذت بردن است نه مسخره بازی و یا مسائل دیگر! اینکه به یک بازیکن بگویید تو با مسی چه می کنی و یا در یک بازی کلمات خاصی در مورد فلان بازیکن به کار می بری، کار درستی نیست. فوتبال هزار شرایط مختلف دارد شاید بازیکنی اصلا به جام جهانی نرسد و یا از آمادگی دور باشد و یا در لیست ۱۱ نفره نباشد. اینکه بیاییم این حرف ها را بزنیم تا برنامه مان را پُر کنیم و ۴ نفر مخاطب داشته باشیم از نظرم کار درستی نیست. من ۱۰ سال است این حرف ها را می زنم اما کو گوش شنوا؟ ! »

* اصطکاک با کی روش

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه گفته می شود روند حرکتی تیمش در بازی با صبا خیلی بهتر از بازی استقلال مقابل فجرسپاسی بود، گفت: «شما اگر یک بنز یا پراید داشته باشید اما بنزین در باک آن ماشین نباشد، اتومبیل شما حرکت نمی کند. شما آمار مصدومان ملی پوش ما را ببینید. ما هر سه بازی یک بازیکن ملی پوشمان مصدوم می شود چرا که بدن و فونداسیون بدنی آنها آن چیزی که قلعه نویی می خواهد نیست. من همیشه جزو مربیانی بودم که دو هفته کارم را زودتر شروع می کردم اما از بعد از بازی ایران مقابل کره تا شروع لیگ ۳۵ روز فاصله بود که کی روش هم اعلام کرد به ملی پوشان ۲۰ روز استراحت دهید. »

وی افزود: «بدن بازیکنان ما ضعیف است از اول فصل تا الان یک بازی نبود که تمام نفرات را در اختیار داشته باشد. بیگ زاده، نکونام، خسروحیدری و امیرحسین صادقی و… جزو همان بازیکنان ملی پوش ما بودند که مصدوم می شدند و یا می شوند. این موضوع به ما لطمه زد اما حدود ۴ هفته ای است که تیم را به صورت کامل در اختیار دارم. البته ما آمدیم و بدن بازیکنان فشار بیشتری وارد کردیم و همین مسئله باعث شد که روند تیمی ما بهتر شود اما این استقلال هنوز با استقلالی که من در نظر دارم فاصله دارد. البته دو دلیل دیگر هم در این میان وجود دارد. »

* مشکلات مالی

قلعه نویی درباره این دو دلیل تصریح کرد: «ما از نظر مالی مشکل داریم. فتح الله زاده در فشار است و هیئت مدیره هم تلاش می کند اما طبق مصوبه مجلس قرار شد ۵۰ درصد خود باشگاه کسب درآمد کند و ۵۰ درصد دیگر را وزارت ورزش و جوانان به باشگاه ها بدهد که این موضوع هنوز اتفاق نیفتاده است البته تعبیر دولت و نبودن وزیر ورزش وجوانان هم در این قضیه دخیل بود. الان هم آقای گودرزی در وزارت ورزش با مشکلات عدیده ای روبروست که من از نزدیک آنها را می دانم اما شرایط تیمی ما این است و مردم باید ما را بیشتر درک کنند. »

وی ادامه داد: «البته نباید این حرف را بزنم اما حدود ۵۰۰ میلیون از دوستانم قرض کردم تا به مشکل نخوریم امیدوارم وزارت ورزش به ما هم فکر کند. کادر فنی استقلال، کادر پزشکی و پشتیبانی ما نزدیک به ۱۲ ماه است حقوق نگرفته اند. البته این مشکل را همه تیم ها دارند اما توقع از استقلال بیشتر است. ما در جمع ۴ تیم برتر آسیا قرار گرفتیم اما انگار بعضی ها ناراحت شدند. ما باید صورت مان را با سیلی سرخ نگه داریم تا شرمنده هوادارانمان نشویم. »

* مصدومیت نکونام

سرمربی استقلال در پایان صحبت هایش درباره مصدومیت جواد نکونام اظهار داشت: «دیروز از پای او MRI گرفتیم و قرار است امروز دکتر کیهانی با چند پزشک دیگر در این باره مشورت کند که تا امروز ظهر این موضوع مشخص می شود اما به نظرم موضوع خاصی نیست و شاید نهایتا یک یا دو بازی نکونام را در اختیار نداشته باشیم. »