کد خبر: 63741

با پیروزی خفیف قرمزوسفیدپوشان شهر مادرید و شکست زیردریایی زرد در ال مادریگال، هفته هفدهم لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا پیگیری شد.

به گزارش افکارنیوز ، در ادامه دیدارهای هفته هفدهم لالیگا، شب گذشته (شنبه) ۴ دیدار انجام شد که در مهم ترین آنها، اتلتیکومادرید با پیروزی ۳ بر ۲ خانگی برابر لوانته به صدر جدول رده بندی رقابت ها صعود کرد.

در این بازی که با ثبت نهمین پیروزی متوالی روخی بلانکو در نهمین بازی خانگی اش در فصل جاری لالیگا همراه بود، دیه گو گودین در دقیقه ۳۰ و دیه گو کاستا ۲ بار در دقایق ۴۷ و ۷۶ (از روی نقطه پنالتی) برای اتلتیکومادرید گلزنی کردند و آندریاس ایوانشیتز در دقیقه ۲ و پدرو ریوس در دقیقه ۵۶ برای لوانته موفق به گلزنی شدند. همچنین خوان فران گارسیا در دقیقه ۹۰ بازی از ترکیب لوانته اخراج شد. اتلتیکومادرید با این پیروزی ۴۶ امتیازی شد تا از بارسلونایی که امشب میهمان ختافه است پیشی گرفته و به صدر جدول رده بندی صعود کند.

در دیگر بازی مهم شب گذشته، ویارئال در خانه خود، ورزشگاه ال مادریگال با نتیجه ۲ بر یک برابر سویا تن به شکست داد. ژرمی پربه در دقیقه ۸۸ از روی نقطه پنالتی برای ویارئال گلزنی کرد و گل های سویا را نیز کالا در دقیقه ۲۴ و کارلوس باکا در دقیقه ۷۱ به ثمر رساندند. ضمن اینکه کالا در دقیقه ۸۶ بازی از ترکیب سویا اخراج شد. سویا با این پیروزی ۲۶ امتیازی شد و به رده هفتم صعود کرد.

در سایر دیدارهای شب گذشته نتایج زیر رقم خورد:

رئال بتیس صفر - آلمریا یک

گرانادا یک - رئال سوسیه داد ۳

هفته هفدهم لالیگا امشب با برگزاری ۵ دیدار به پایان می رسد که در مهم ترین بازی ها، بارسلونا میهمان ختافه است و پس از آن رئال مادرید به خانه والنسیا می رود. برنامه دیگر بازی ها به این شرح است:

اسپانیول - وایادولید

اتلتیک بیلبائو - رایو وایکانو

سلتاویگو - اوساسونا

در جدول رده بندی لالیگا اتلتیکومادرید با ۴۶ امتیاز صدرنشین است و تیم های بارسلونا با ۴۳ امتیاز و رئال مادرید با ۳۸ امتیاز به ترتیب در رده های دوم و سوم جای گرفته اند.