کد خبر: 63742

یک سایت آلمانی زبان نوشت: «رونالدینیو گلزنی کرد اما توسط داور ایرانی از زمین اخراج شد. »

به گزارش افکارنیوز، شب گذشته دیدار رده بندی جام باشگاه های جهان در کشور مراکش حاشیه های داشت. از جمله رونالدینیو، اعجوبه فوتبال برزیل و مرد اسبق جهان توسط علیرضا فغانی، داور ایرانی دقیقه ۸۷ از زمین اخراج شد.

تصمیمی که با اعتراض بازیکن قدیمی برزیلی ها همراه بود. یک روزنامه آلمانی زبان با درج گزارشی از این بازی نوشت: «رونالدینیو هر چند در بازی منجر به برد ۳ بر ۲ مقابل حریف چینی گلزنی کرد اما بعد از گلزنی توسط داور به خاطر تصمیم قاطعش اخراج شد. »

این نشریه ادامه داد: «رونالدینیو کمی قبل از اتمام نیمه اول بازی گل مساوی را زد تا تیمش ۲ بر ۲ به رختکن برود. تیم او استحقاق رسیدن به این گل را داشت و او نیز از فاصله ۲۰ متری به خوبی اقدام به گشودن دروازه تیم چینی کرد. »

این روزنامه ادامه داد: «رونالدینیو در دقیقه ۴۵ گلزنی کرد اما این ستاره ۳۳ ساله وقتی دقیقه ۸۷ قصد داشت بازیکن مقابلش را دریبل زند، با خشونت یار مقابلش مواجه شد که با هر دو پا روی وی خطای خطرناک مرتکب شد. در این صحنه ستاره قدیمی با عصبانیت، خود قصد تنبیه کردن بازیکن مقابلش را داشت که با پا به زانو حریف ضربه زد. حرکتی که از دید علیرضا فغانی، داور ایرانی پوشیده نماند وی بی درنگ به مرد سال پیشین جهان کارت قرمز نشان داد. با این حال چون تیمش برنده شد و به مقام سوم رسید، پایان بازی در کل برای وی خوشایند بود. »