کد خبر: 63812

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: من همیشه گفته ام که پیشکسوتان آیینه پرسپولیس هستند. من خدمتگزار آنها هستم و به امام حسین (ع) نمی دانستم که آنها چنین کاری انجام داده اند.

به گزارش افکارنیوز ، محمد رویانیان چند روز پیش از سمت خود استعفا داد و حتی به حالت قهر در باشگاه هم حاضر نمی شود. در شرایطی که شایعات زیادی در خصوص تغییر در راس هرم مدیریت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال وجود داشته، دیروز وزارت ورزش در بیانیه ای اعلام کرد که هیچ تغییر و تحولی در راه نیست.

رویانیان در این باره اظهارداشت: من حرف هایم را در بیانیه ام زده ام. اینکه من بمانم مشکل پرسپولیس حل نمی شود. مشکل پرسپولیس باید ریشه ای حل شود. یا به ما پول بدهند یا اجازه دهند که کارهای اقتصادی مان را جلو ببریم.

وی افزود: وزارت دست ما را باز بگذارد که بتوانیم کارهای اقتصادی مان را انجام دهیم. الان در پشت صحنه کارهایی انجام می دهند و روی تمام کارهای اقتصادی ما دست گذاشته اند. از طرفی حتی بودجه ای که مجلس تصویب کرده را به ما نمی دهند. از جهات مختلف زیر پای مرا خالی می کنند. پرسپولیس و استقلال برای دولت است و باید حمایت شود.

وی در خصوص سوالی مبنی بر اینکه گره کار کجاست؟ چنین پاسخ داد: گره کار اینجاست که اجازه دهند پرسپولیس خصوصی شود. باور کنید موضوع دور از دسترسی نیست و در عرض ۱۰ روز می توان پرسپولیس را خصوصی کرد. اگر خصوصی نمی کنند خب دولت پول باشگاه را بدهد. یا اینکه حداقل از طرح های اقتصادی باشگاه حمایت کنند که ما بتوانیم آنها را به نتیجه برسانیم و مشکلات را حل کنیم.

رویانیان در ادامه گفت: ما الان هر جا می رویم می گویند از دولت مصوبه بگیر یا از وزارتخانه تاییدیه بیاور. یک راه دیگر این است که دو، سه نفر پولدار و اقتصادی عضو هیات مدیره شوند تا بتوانیم شرایط را عوض کنیم. اگر یکی از خواسته های من محقق و با آن موافقت شود حاضرم بمانم در غیر اینصورت من تصمیمم را گرفته ام و ابهامات را باید آقایان برطرف کنند.

پس از شایعات اخیر تعداد زیادی از پیشکسوتان پرسپولیس طی نامه ای حمایت خود را از رویانیان و ثبات در مدیریت این باشگاه اعلام کردند. رویانیان در ادامه گفت و گو با خبرنگار شبکه ایران به این موضوع واکنش نشان داد: من همیشه گفته ام که پیشکسوتان آیینه پرسپولیس هستند. من خدمتگزار آنها هستم و به امام حسین (ع) نمی دانستم که آنها چنین کاری انجام داده اند و بعد از ظهر دیروز فهمیدم. من مدیون و ممنون آنها هستم. به نظرم پیشکسوتان به فکر پرسپولیس هستند، نه یک فرد. من خدمتگزار بی ارزش و بی مقدار هواداران و پیشکسوتان هستم.

صحبت های پایانی رویانیان درباره شایعه اختلاف بین او با علی پروین و اقداماتی است که سلطان برای رسیدن به قدرت در پرسپولیس انجام می دهد. او به سوالی در این زمینه چنین پاسخ داد: هر کس چوب عمل خودش را می خورد. من درباره آقای پروین سکوت می کنم. نمی دانم چه بگویم. او دیروز به من زنگ زد و گفت از شرایط ناامید شده است. به هر حال من فعلا به سکوت درباره علی پروین بسنده می کنم!