کد خبر: 66506

با کسب اکثریت آرا اعضای مجمع؛

مجمع انتخابات ریاست فدراسیون کشتی در شرایطی برگزار شد که عباس جدیدی به عنوان یکی از گزینه های ریاست این فدراسیون با نامه سازمان بازرسی مجوز حضور در مجمع را دریافت نکرد و رسول خادم به عنوان جدی ترین گزینه با کسب اکثریت آرای اعضای مجمع به عنوان رئیس چهار سال آینده فدراسیون گوش شکسته ها انتخاب شد.

به گزارش افکارنیوز ، مجمع انتخابات فدراسیون کشتی از ساعت ۱۰: ۳۰ امروز شنبه با حضور نصرالله سجادی معاون وزارت ورزش و جوانان و رئیس مجمع در سالن اصلی آکادمی ملی المپیک برگزار شد که در پایان رسول خادم قهرمان پیشین جهان و المپیک با کسب ۳۷ رای از ۳۸ رای ماخوذه برای چهار سال آینده به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد.

مجتبی شیرازی تنها رقیب رسول خادم در این انتخابات بود زیرا پیش از شروع رای گیری، علی بدیع، حمید سیفی و محمدرضا توپچی به نفع خادم انصراف داده بودند و عباس جدیدی در جلسه مجمع حضور نیافت.

فدراسیون کشتی در حالی رئیس خود را شناخت که طی دو سال گذشته با سرپرستی حجت الله خطیب اداره می شد و پس از کناره گیری وی، رسول خادم به عنوان سرپرست مشغول به کار شد و توانست آرامش نسبی را به این فدراسیون برگرداند. وی همچنین محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در المپیک لندن را هم به تیم ملی بازگرداند.

به این ترتیب پس از امیررضا خادم که در گذشته یک بار رئیس فدراسیون کشتی شده بود، رسول برادر وی نیز توانست روی صندلی ریاست فدراسیون کشتی بنشیند تا بار دیگر یک گوش شکسته در راس ورزش اول کشور قرار بگیرد.