کد خبر: 6960

پدر نایب قهرمان المپیک لندن و از مربیان سازنده کشتی کشورمان گفت: صادق سالها زحمت کشیده و اجازه نمی دهم در این شرایط از دنیای قهرمانی خداحافظی کند.

سعید گودرزی ضمن بیان این مظلب اظهار داشت: صادق به نوعی سرمایه ملی است و بارها با کسب افتخارات بین المللی توانسته پرچم پر افتخار کشورمان را در میادین بین المللی به اهتزاز در آورد. من نیز به عنوان پدر و مربی سازنده او به هر طریق اجازه نمی دهم در این سن و سال از دنیای قهرمانی خداحافظی کند.

وی با اشاره به اتفاقاتی که باعث اعلام خداحافظی نایب قهرمان المپیک لندن شد، تصریح کرد: رفتار خوبی با صادق نشد و او نیز وقتی دید فاصله زیادی با هم دوره های خود در عرصه های مختلف اجتماعی دارد، واقعا دلسرد شد. بسیاری از هم دوره های او که بر خلاف صادق به دنبال ورزش حرفه ای نرفتند و به تحصیل پرداختند هم اکنون وضعیت بسیار بهتری نسبت به او دارند و این مساله باعث شد تا صادق به نوعی دلسرد و مایوس شود.

مربی سازنده ملایری ادامه داد: او پس از المپیک بارها بصورت شفاهی مورد تشویق و تقدیر قرار گرفت اما تا به امروز چیز مناسبی به عنوان پاداش مادی به او اهدا نشد که این مساله واقعا او را ناراحت کرد. البته من همواره به او گفته ام که باید به اهداف معنوی بیاندیشد اما با توجه به وضعیت کنونی ؛ او نیز باید به فکر آینده خود باشد و بتواند با خیالی آسوده به ورزش حرفه ای بپردازد.

گودرزی افزود: صادق به عنوان یک قهرمانی ملی، دارای عرق ملی است و بارها این مساله را در میادین جهانی و المپیک اثبات کرده استو در نتیجه نباید او را مادی گرا دانست. او جوان است و چشم به آینده دارد و اگر اینچنین اظهار نگرانی می کند به واقع حق با اوست.

وی در خاتمه با اظهار ناراحتی از عدم پیگیری مشکلات موجود توسط مسئولان گفت: متاسفانه از روزی که صادق اعلام کرد دیگر تمایلی به ادامه کشتی ندارد و می خواهد به دنبال تحصیل برود، هیچ کدام از مسئولان با او تماس نگرفتند. در حالیکه من انتظار داشتم برخی از مسئولان به فکر رسیدگی به مشکلات و خواسته های او بیافتند و او را برای بازگشت به کشتی تشویق کنند.

صادق گودرزی نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن چندی پیش اعلام کرد به دلیل عدم رسیدگی به مشکلات، تمایلی به ادامه ورزش قهرمانی ندارد و با دنیای حرفه ای کشتی خداحافظی خواهد کرد. این در حالیست که او به اردوی تیم ملی نیز دعوت شده بود و می بایست خود را برای حضور در رقابتهای سه جانبه کشتی در نیویورک امریکا مهیا می کرد.