کد خبر: 71049

قلعه نویی:

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: امیدوارانه می گویم اگر دو دیدار آینده را ببریم دستمان به جام نزدیک تر خواهد شد.

به گزارش افکارنیوز ، امیر قلعه نویی در جریان تمرین امروز استقلال در جمع خبرنگاران گفت: هفته های سختی را پیش رو داریم و از این پس زمین ها و دروازه ها کوچک می شود و امتیازگیری سخت. یک بازی سخت را هم مقابل ذوب آهن که تیمی قدرتی و با برنامه است، در جام حذفی پشت سر گذاشتیم که البته این دیدار؛ یک دیدار پرفشار بود اما یکشنبه آینده در ورزشگاه آزادی می توانیم با توجه به کیفیت بهتر چمن در زمین خودمان بهتر هم بازی کنیم.

وی ادامه داد: برای این دیدار بیک زاده و غلام نژاد را نداریم اما خوشحالیم که سایر بازیکنان مصدوم اضافه شدند امیدوارانه می گویم اگر دو دیدار آینده را ببریم قصدمان به جام نزدیک تر خواهد شد.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به عدم نتیجه گیری برخی رقبا از جمله پرسپولیس، استقلال به قهرمانی نزدیک تر نشده است، گفت: من حق ندارم در مورد تیم های دیگر حرف بزنم و فقط باید در مورد تیم خودم صحبت کنم.

وی در خصوص استعفای رویانیان از مدیرعاملی پرسپولیس گفت: من تنها آدمی بودم که از حضور سیاسی ها و نظامی ها در فوتبال انتقاد داشتم. اینکه با ورود آنها مدیران فوتبالی خانه نشین می شدند اما رویانیان تحول خوبی را در پرسپولیس ایجاد کرد که به عنوان عضو کوچکی از فوتبال از او تشکر می کنم. او جزو افراد خاص بود که توانست به فوتبال کمک کند. رنگی حرف نمی زنم و این مسائل را فوتبالی می گویم. چرا که آمدن رویانیان منشا کارهای بزرگی در پرسپولیس بود. البته جا دارد برای علی پروین که استاد و بزرگ و مربی خودم بوده است، آرزوی موفقیت کنم.

قلعه نویی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه چرا وزارت ورزش از رویانیان حمایت نکرد، گفت: اجازه دهید در این مورد صحبتی نکنم.

وی همچنین در خصوص مشکلات مالی استقلال عنوان کرد: البته ما هم یک مدیر خبره داریم که اگر مدیریت بحران او نبود ما هم به مشکل می خوردیم. فتح الله زاده هم خبره است هم هماهنگی خوبی با هیأت مدیره دارد که همین امر باعث شد بتوانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم هر چند که او هم تحت فشار است. با این حال رویانیان یکسری ارتباطات دارد که فتح الله زاده ندارد اما خبرگی او باعث شد به مجموعه استقلال کمک شود.

وی در ادامه این گفت وگو از دوربین های تلویزیونی خواست تا از یکی از کودکان هوادار استقلال به نام حسام فیلمبرداری کند و در همین حین اعلام کرد که این کودک مسی آینده ایران است و طی ۷-۸ سال آینده حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

سرمربی استقلال در مورد انتقاداتی که این روزها از تیموریان مطرح می شود، گفت: این طوری فوتبال جلو نمی رود. آندو جزو فوتبالیست های سوپر حرفه ای ایران است. او در لیگ جزیره بازی کرده در این لیگ های الکی نبوده و مطمئن باشید با سوابقی که دارد کارهای بچگانه نمی کند. در آن صحنه ای هم که با عشوری درگیر شد مقابل چشمان من این اتفاق افتاد. در آن صحنه عشوری آویزان آندو بود و او خواست به هر طریقی از دست بازیکن ذوب آهن رها شود که پس از آن معذرت خواهی هم کرد.

وی افزود: تیم ها به فکر خودشان باشند همانطور که من به عنوان مربی استقلال به فکر تیم خودم هستم. زمانی که سرمربی سپاهان و تراکتور بودم با اینکه سابقه زیادی در استقلال داشتم اما هیچ گاه به خودم اجازه ندادم در مورد این تیم حرف بزنم. برخی ها امروز مدعی شدند که در ادامه استقلال امتیاز از دست می دهد. این چه حرفی است که می زنند. من معتقدم باید هر کسی روی کار خودش تمرکز کرده و باید حواسمان به کارمان باشد ضمن اینکه همه ایران آندو را به خاطر اخلاق ومنشی که دارد دوست دارند. در مجموع معتقدم این کارها به نفع فوتبال نیست و بهتر است به دنبال کارهای تاکتیکی برویم.

امیر قلعه نویی در ادامه این گفت وگو در خصوص شرایط تیم ملی و مقایسه این تیم با زمانی که خودش سرمربی تیم ملی بود، گفت: اصلا قابل قیاس نیست. زمانی که من سرمربی بودم فدراسیون رئیس نداشت و فوتبال ایران تعلیق شد ضمن اینکه دو گروه سیاسی به جان هم افتاده بودند و به سر من معامله کردند. همان زمان هم آخوندی به من گفت که به خاطر اساسنامه بر سر من معامله کردند. پس من از شما سؤال می کنم که آیا فرقی وجود داشته یا خیر.

وی ادامه داد: با این حال به گروهی که در آن زمان داشتم، افتخار می کنم. چرا که روزی که به مالزی می رفتیم تمام کادرمان قراردادشان تمام شده بود و ما با این وضعیت در رنکینگ آسیا اول بودیم و بدون قرارداد به جام ملت های آسیا رفتیم بنابراین باید تاریخ به آن گروه افتخار کند که اینگونه خالصانه و مخلصانه برای ایران با فداکاری خدمت کرد. یادم می آید در آن زمان کمپ تیم های ملی خشک بود و از شهرداری خواستیم با پارچ روی زمین آب بپاشند تا شرایط ایده آل شود ضمن اینکه کارهای خوبی از جمله ایجاد تیم ب را در دستور کار قرار دادیم که ماحصل آن را امروز در تیم های لیگ برتری می بینیم بنابراین مطمئن باشید زمان من با هیچ دوره ای قابل قیاس نبود و حتما این قسمت ما بود.

سرمربی سابق تیم ملی ایران افزود: با این حال امروز همه ارکان فوتبال ایران در خدمت تیم ملی هستند و باید هم اینطور باشد. به تیم ملی مثل مذاکرات ژنو اهمیت می دهند، اما غیر از ایران ۳۱ تیم دیگر هم به جام جهانی صعود کردند اما باید از آنها الگوبرداری کنیم و نباید این طور باشد که من درآوردی حرف زده و من درآوردی کار کنیم.

قلعه نویی افزود: شاید صحبت هایی در این خصوص مطرح شود اما نظر من این است که لیگ، تیم ملی ما را به جام جهانی برد البته از کی روش هم که تعامل خوبی با ما داشت تشکر می کنم. اما سهم لیگ در صعود تیم ملی به جام جهانی بدون تاثیر نبود. هر چند که رهبری کی روش هم خوب بود و باید از او تشکر کرد.

قلعه نویی یادآور شد: ببینید ۳۱ کشور دیگر چه می کند ما هم آن کار را انجام دهیم. به طور مثال بازیکنی مثل ریبری در تمام جام ها حضور دارد و او هم بازیکن است بنابراین من درآوردی حرف نزنیم و کار نکنیم تا خدای نکرده مردم دچار انحراف ذهنی شوند. در نهایت معتقدم باشگاه ها تیم ملی را تکمیل می کنند.

وی در پایان در پاسخ به این سؤال که آیا بازیکنان ملی پوش استقلال به خاطر عدم حضور و رقابت های لیگ قهرمانان آسیا قید حضور در استقلال را زده و راهی کشورهای حوزه خلیج فارس شدند، گفت: در این مورد حرف نمی زنم چون سوءتفاهم می شود شما در سؤالی که مطرح کردید جوابش را هم دادید البته مردم هم خودشان بهتر این مسائل را می فهمند.