کد خبر: 72679

کرمان خبر؛

بازیکن تیم مس کرمان معتقد است که اگر سرطان هم داشت بعد از ۷ سال حالش خوب شده بود و نباید کارت معافیتش باطل می‌شد.

آرمان شهدادنژاد درباره باطل شدن کارت معافیتش اظهار داشت: نزدیک دو هفته پیش بود که به باشگاه مس کرمان اعلام کردند من و یکی، دو بازیکن دیگر باید به نظام وظیفه برویم تا یکسری معاینات روی ما صورت بگیرد. در نظام وظیفه نوع معافی و پرونده‌ام را سراغ گرفتند که من گفتم پرونده‌ام در کرمان است و قرار شد آن را بررسی کنند. بعد از بررسی پرونده‌ام دوباره من را در تهران خواستند و معایناتی انجام دادند که به یک باره دوشنبه شب دیدم نام من بین بازیکنانی اعلام شده که کارت معافی‌شان باطل شده است. معافی من مربوط به سال ۸۶ می‌شود که آن موقع پولی نداشتم که بخواهم معافی جعلی بگیرم. آن موقع یکسری مشکلات داشتم که فردی که وضعیتم را بررسی می‌کرد دوست داشت مرا معاف کند. در کشور ما افرادی وجود دارند که حق‌شان بوده معاف شوند اما نشده‌اند و برعکس این قضیه هم وجود دارد، چون بستگی به شرایط دارد.

بازیکن تیم مس کرمان یادآور شد: با زندگی ما بازی می‌شود اما می‌بینیم که آقای بهروان خیلی راحت در صحبت‌هایش همه را زیر سؤال می‌برد. نام ۴ بازیکن را اینگونه اعلام می‌کنند و به همه می‌خندند. چرا نام آنهایی که شایعه شده بود کارت معافی‌شان ایراد دارد در این لیست وجود نداشت؟ چون آنها ملی‌پوش بودند، باید ما بازیکنان شهرستانی را خراب کنند؟ چون کسی پشت ما نیست نام ما اعلام می‌شود؟ اگر راست می‌گویند نام همه را بیاورند، نه فقط ما چند نفر!

شهدادنژاد که نوع معافیتش ناراحتی اعصاب و روان بوده، گفت: اگر فیلم بازی‌های من را هم بررسی کنند می‌بینند که کمی مشکل عصبی داشتم و حتی با بازیکنان خودمان و تماشاگران شهرمان هم دعوا کرده‌ام. این مسئله دست خودم نیست و واقعا مشکلاتی دارم. در ضمن ۷ سال از معافی من گذشته و در این مدت شاید اگر سرطان هم داشتم تا الان خوب شده بودم.

وی با اعتراض به باطل شدن کارت معافیتش افزود: قانون تا سال ۹۰ می‌گفت اگر ۵ سال از کارت پایان خدمت و معافی کسی بگذرد، دیگر نمی‌توانند کارت او را باطل کنند اما گویا این قانون از سال ۹۰ تغییر کرده و اکنون توانسته‌اند کارت ما را باطل کنند. ۲۷ سال سن دارم و می‌گویند باید به خدمت سربازی بروم. من در ۲۰ سالگی معاف شده‌ام و اگر قرار بود به خدمت بروم همان موقع می‌رفتم و دو سال در یک تیم نظامی بازی می‌کردم. اکنون اگر بخواهم به خدمت بروم زندگی‌ام نابود می‌شود و باید فوتبال را کنار بگذارم.

بازیکن تیم مس کرمان با بیان اینکه اجازه بازی در تیم‌های نظامی را ندارد، عنوان کرد: با این شرایط اگر بروم در خانه بنشینم و به خدمت نروم بهتر است. چرا نباید اجازه بازی در تیم‌های نظامی را داشته باشم؟ فرق من با بازیکنان تراکتورسازی چیست؟ چرا ما نمی‌توانیم از این قانون استفاده کنیم و یک عده دیگر استفاده کنند؟ تمام مشکل مملکت ما کارت پایان خدمت ما بود؟

شهدادنژاد گفت: اکنون خانواده من نگران هستند و اکنون با این سن و سال بالا باید به خدمت سربازی بروم. مادرم سن و سال بالایی دارد و از وقتی نام و عکس ما را به عنوان متخلف نشان داده‌اند حالش خراب شده است. اگر با این شرایط سکته کند چه کسی جوابگو خواهد بود؟ چرا با آبروی ما به این شکل بازی کردند؟

تسنیم