کد خبر: 73008

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی استان‌ها:

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی استان‌ها خواستار امکانات ورزشی بیشتر در کشور و استان کرمان شد و گفت: ورزش، به نوعی یک زبان بین‌المللی است.

کرمان خبر/کمال جوانمرد ،در گرامیداشت 26 مهرماه، روز تربیت بدنی و ورزش، ورزش را در کاهش آسیب‌های اجتماعی مهم برشمرد و اظهار کرد: ورزش، نماد انسجام اجتماعی و اقتدار یک جامعه سالم است.

وی نهادینه کردن اخلاق و منش‌مردانگی را از دیگر کارکردهای ورزش عنوان کرد و گفت: گسترش فعالیت‌های ورزشی، نشاط اجتماعی را در پی دارد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمان تصریح کرد: فعالیت‌های مستمر ورزشی سبب افزایش ترشح هورمون آندروفین شده که نقش به سزایی در کاهش اختلالات روانی از جمله افسردگی و اضطراب و برخی اختلالات هیجانی دارد.

جوانمرد به نقش ورزش‌های همگانی در سلامت جامعه و مشارکت عمومی اشاره کرد و افزود: برخی از اختلالات روانی، ناشی از ناراحتی‌های بدنی و جسمانی است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی استان‌ها گفت: بنابر تحقیقات پژوهشگران، ورزشکاران از اعتماد به نفس، توانایی رهبری، مشارکت اجتماعی، سلامت جسمی و روانی و شادابی و نشاط بیشتری برخوردارند.

جوانمرد با اشاره به فرموده پیامبر اکرم(ص) مبنی بر اینکه مؤمن نیرومند نزد خداوند بهتر و محبوب‏‌تر از مؤمن ضعیف است، خاطرنشان کرد: باید امکانات ورزشی و گسترده‌تر در کشور و استان کرمان ایجاد شود.

تسنیم