کد خبر: 8212

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال معتقد است کارلوس کی روش با تصمیماتش فوتبال ما را رو به عقب می برد.

  محمد مایلی کهن در حاشیه مراسم تجلیل از چهره های ماندگار پرسپولیس در مورد این جشن اظهار داشت: هر کسی که این کار را کرده باید از آن تشکر کرد و دست مریزاد گفت. از همین جا دست تمام کسانی که بانی این مراسم بوده اند را می فشارم.

وی در پاسخ به این سوال که موافق ۱۶ تیمی یا ۱۸ تیمی شدن لیگ است عنوان کرد: من موافق مسائلی هستم که به نفع فوتبال ما باشد و منافع باشگاهی و ملی ما را در بر بگیرد. اگر ۱۸ تیمی شدن باعث این می شود موافق ۱۸ تیمی شدن لیگ هستم و اگر ۱۶ تیمی شدن شدن لیگ باعث پیشرفت می شود موافق آن هستم. البته صحبت هایی که مطرح می شود منافع ملی را در بر ندارد؛ ممکن است لیگ با چهار تیم هم کیفیت خوبی داشته باشد.

سرمربی تیم گهر ادامه داد: یادمان نمی رود که در مقطعی قرار بود به تعداد استان های کشورمان تیم در لیگ برتر داشته باشیم اما الان می گوییم ۱۶ تیم هم زیاد است. این مسئله ای است که کی روش به آن اعتقاد دارد هر چند وظیفه سرمربی تیم ملی نیست که درباره لیگ صحبت کند. کی روش موزامبیکی است و با تمام احترامی برای کشور موزامبیک قائلم اما این کشور در میان صاحبان فوتبال دنیا محلی از اعراب ندارد. حالا چطور کی روش برای لیگ ما تصمیم می گیرد نمی دانم. حتی در موزامبیک هم نمی گذارند کی روش در برگزاری لیگشان دخالت کند اما اینجا شرایط طور دیگری است.

مایلی کهن گفت: تمام این دخالت ها در شرایطی است که تیم ملی اصلا موفق نبوده اما ایشان دستور داده لیگ را ۱۶ تیمی برگزار و یا جام حذفی را حذف کنیم و این یعنی کی روش ما را رو به عقب هدایت می کند. در تمام کشورهای صاحب فوتبال دنیا برای بازی های ملی نهایت لیگشان ۲ تا ۳ روز تعطیل می شود اما اینجا با تمام تعطیلات فراوانی به خاطر تیم ملی ایجاد شده عملا نتیجه ای نگرفتیم.

وی در خصوص اینکه آیا لیگ ما توانسته پدیده ای به فوتبال معرفی کند یا خیر تصریح کرد: این همه بازیکنان نخبه در لیگ ما وجود دارد که هیچ وقت دیده نمی شود بعد می گوییم پدیده نداریم. امثال جهانبخش، افشین، مسلمان، جماعتی، ابراهیمی و… پدیده هستند. خیلی ها معتقدند تیم سال ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۸ بهترین تیم ملی تاریخ کشورمان است اما من می گویم با این پتانسیلی که در لیگ ما وجود دارد تیم ملی بهتر از آن هم می توانیم داشته باشیم.

سرمربی اسبق تیم ملی در مورد حضور بازیکنان دورگه در تیم ملی تاکید کرد: مشکلی با حضور دو رگه ها ندارم مثلا بازیکنی مثل دژاگه بسیار موثر و حرفه ای است اما کی روش نظری، داوری و آتشکده را به تیم ملی دعوت می کند و از آنها بازی نمی گیرد یا همین رضا قوچان نژاد به نظر من بازیکن کاملا معمولی است. من اعتقاد دارم لیگ پویا و جذابی داریم اما خودمان مشکلاتی را برای خودمان درست می کنیم.

مایلی کهن ادامه داد: متاسفانه در فوتبال دنبال جنگ هستیم در شرایطی که به نظر من این ورزش زبان صلح است. در جایی که با یک باخت تمام ارکان مدیریتی به هم می ریزد به نوعی فوتبال باید جنگ باشد اما باز هم می گویم فوتبال زبان صلح است و باید از آن لذت برد.