کد خبر: 8227

سرمربی تیم فوتبال فولاد گفت: امیدوارم پیش از بازی با استقلال هیچ تیمی با بازیکنانم ارتباط برقرار نکند؛ هر چند اگر این کار هم صورت بگیرد، بازیکنانم با همه وجودشان برای فولاد بازی می کنند.

حسین فرکی درباره شایعه تماس با بازیکنان تیمش پیش از بازی با استقلال گفت: امیدوارم چنین ارتباطی شکل نگیرد، هرچند اگر شکل هم بگیرد بازیکنان با همه وجود برای فولاد بازی می کنند. با این حال بهتر است با مذاکره کردن ذهنیت اشتباهی را که چند وقت است شکل گرفته، پرورش ندهند.

وی ادامه داد: بازی ما با استقلال، خواسته یا ناخواسته حساسیت زیادی پیدا کرده است و چاره ای نداریم جز اینکه به آن چه فکر می کنیم عمل کنیم. آنچه برای ما بیش از هرچیز اهمیت دارد، کار کردن برای خودمان است نه دیگران. هر تلاشی هم که می کنیم برای موفقیت خودمان است.

فرکی در ادامه اظهار کرد: چیزی که این روزها من را آزار می دهد ذهنیت هایی است که درباره این بازی شکل گرفته است. این ذهنیت ها خلاف آن چیزی است که سال ها در ورزش و مجموع فولاد وجود دارد.

وی افزود: همین جا به همه مردم می گویم که سابقه و عملکرد ما نشان می دهد که فقط برای حفظ اعتبار خود بازی می کنیم. ان شاءالله استقلال را می بریم چون این آرزوی ماست. برای پیروزی در این بازی کاملا آماده هستیم. البته مردم خیلی باهوش و آگاه هستند و شخصیت ما را می شناسند.

فرکی در ادامه بار دیگر مذاکره احتمالی باشگاه های دیگر با بازیکنانش را تقبیح کرد و به ایسنا گفت: امیدوارم که این گونه نباشد چون این حرکت حرفه ای نیست. فرقی هم نمی کند که مذاکره از سوی چه کسی باشد. اگر چنین مسئله ای وجود داشته باشد، روح ورزش به هم می ریزد. ما زمانی که به یک مجموعه تعهد داریم به خود اجازه نمی دهیم که به جای دیگر فکر کنیم چه برسد به این که مذاکره ای انجام دهیم.

وی همچنین در واکنش به صحبت های ابن قاسم مبنی بر این که چند باشگاه با فرکی مذاکره کرده اند گفت: هر کس آزاد است که هر کاری بکند اما آن چه مهم است رفتاری است که من انجام می دهم. اگر بگویم تاکنون باشگاهی با من تماس نگرفته و حرفی نزده است دروغ گفته ام اما حقیقت ماجرا این است که من پاسخی به هیچ یک نداده ام. من به فولاد متعهد هستم و تنها زمانی که قراردادم تمام شود پاسخ درخواست های دیگران را می دهم.

فرکی در ادامه و در پاسخ به این سوال که آیا به ادامه کارش در فولاد علاقه مند است یا خیر، گفت: قراردادم با فولاد پس از پایان فصل تمام می شود ولی همیشه از مسئولان این باشگاه سپاسگزارم که به من لطف داشته اند. فکر می کنم باشگاه هم با ادامه همکاری من موافق است اما برای رعایت مصالح در این رابطه صحبت نمی کنم تا فصل به پایان برسد.

سرمربی بااخلاق فولاد در پایان با بیان اینکه امیدوار است لیگ برتر در" فضایی سالم" به پایان برسد اظهار کرد: دوست دارم دیدار ما با استقلال رقابتی در قالب رفاقت و جوانمردی باشد. نتیجه این بازی هم مانند تمام دویست و چند بازی دیگر لیگ است و نباید حرف و حدیثی داشته باشد. تیم هایی مانند گهر، آلومینیوم، نفت آبادان، ذوب آهن و داماش هم که در خطر سقوط هستند یا سقوط کرده اند خیلی با انرژی بازی می کنند.