کد خبر: 87296

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با بیان اینکه از زمان مسئولیتم ۲۸ مجمع ورزشی در استان برگزار شده است گفت: مجمع تمامی هیئت‌های ورزشی استان تا پایان سال برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ محمدتقی امیری‌خراسانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به برنامه‌های هفته ورزش در کرمان اظهار داشت: در آستانه اربعین حسینی موکب ورزش در کنار پرورشگاه صنعتی کرمان در خیابان شریعتی راه‌اندازی شده است و تبلیغ ورزش همگانی را در برنامه داریم.

وی با بیان اینکه اردوی تیم ملی تکواندو در استان کرمان در حال برگزاری است گفت: توزیع پگیج‌های ورزشی در این ایام انجام می‌شود و دیدگاه ما در توسعه ورزش به سمت مناطق محروم و روستاها رفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه وزارت ورزش از سال گذشته ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را تشکیل داده است عنوان کرد: شعار امسال هفته ورزش و تربیت‌بدنی هم "چهل سال ورزش، چهل سال افتخار" است.

وی با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان از هفته دولت تا سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هر هفته افتتاح پروژه‌های ورزشی را در نقاط مختلف کشور در برنامه دارد افزود: با حضور وزیر ورزش و جوانان پیست دوچرخه‌سواری و زورخانه بین‌المللی در کرمان افتتاح می‌شود.

امیری‌خراسانی با اشاره به دلایل عدم برگزاری مجمع هیئت ورزش‌های رزمی و ورزش‌های پهلوانی گفت: مجمع تمامی هیئت‌های ورزشی استان تا پایان سال برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه یک خانم برای حضور در هیئت پهلوانی استان ثبت‌نام کرده است که هیچ منع قانونی ندارد افزود: از زمان مسئولیتم 28 مجمع ورزشی در استان برگزار شده است و حمایت از هیچ فرد خاصی را در این زمینه نداریم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه نخستین استانی بودیم که از تیرماه سال گذشته ستاد مسابقات جاکارتای آسیا را تشکیل دادیم گفت: جلسات متعددی با حضور مسئولان و ورزشکاران برای این بازی‌ها برگزار شد.

وی با بیان اینکه با یاری خدا و همت ورزشکاران 23 نماینده ورزشی در مسابقات آسیایی جاکارتا داشتیم افزود: در مسابقات پارآسیایی 11 نماینده از استان کرمان داشتیم که نتایج بسیار خوبی داشته و مدال‌های خوبی به دست آوردند.

امیری‌خراسانی با اشاره به اینکه ورزشکاران ما زحمات زیادی کشیدند و تمامی ورزشکاران ما در مسابقات پاراآسیایی مدال‌آور بودند بیان کرد: از همه مسئولان عاجزانه درخواست دارم که چشم باز کنیم و دو سال آینده مسابقات المپیک 2020 است و از الآن باید ورزشکاران را پشتیبانی و حمایت کنند تا در آن زمان نتیجه بگیریم.

وی با بیان اینکه ورزش قهرمانی هزینه‌های سنگینی برای ورزشکار دارد که باید از آنها حمایت مالی شود عنوان کرد: استان کرمان، استان بزرگی است و بنگاه‌های اقتصادی بسیار خوبی دارد که انتظار می‌رود همکاری کنند اما متاسفانه تا این زمان هیچ همکاری با ورزش قهرمانی نداشتند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه در سال گذشته برای سه تیم خاص حدود 20 میلیارد تومان هزینه شده است تصریح کرد: اگر این مبلغ برای سایر رشته‌های ورزشی هزینه می‌شد نتایج بهتری می‌گرفتیم.

انتهای پیام/