کد خبر: 87501

رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کرمان با بیان اینکه این ورزش ها با سرعت در این استان در حال توسعه هستند گفت: هم اکنون بزرگترین سالن سنگ نوردی آسیا با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و این هیات در حال راه اندازی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، فرزاد ایرانمنش در جریان بازدید از چهارمین دوره نمایشگاه مطبوعات و رسانه های استان کرمان در غرفه خبرگزاری ایرنا افزود: این سالن ورزشی در مراحل آخر ساخت است و تا اوایل مهرماه به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه قبلا هیچ باشگاه ورزشی رسمی در استان کرمان وجود نداشت اظهار داشت: 20 باشگاه ورزشی رسمی کوهنوردی طی یکسال گذشته در استان تاسیس شده که نشان از رشد ورزش کوهنوردی در این منطقه دارد .

رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کرمان ادامه داد: افرادی که کوهنوردی می کنند در راستای توسعه ورزش به باشگاه های رسمی مراجعه کنند.

وی گفت: اکنون رتبه استان کرمان در رشته ورزشی سنگ نوردی جزو سه استان برتر کشور است و مطابق با این رتبه نیاز به زیرساخت های ورزشی بود که این امکانات در حال فراهم شدن است.

ایرانمنش عنوان کرد: ورزشکاران بانوی کرمانی امسال در مسابقات رده های سنی نوجوانان C و D، A و B بانوان و نونهالان A و B مقام نخست تا چهارم را در رشته سنگ نوردی بخش سختی کسب کردند.

وی ادامه داد: نوجوانان C و D نیز در بخش سرعت مسابقات قهرمانی کشور قزوین جایگاه نخست تا چهارمی را به دست آوردند.

رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کرمان افزود: این استان همچنین حدیث نظری و اعظم کرمی از چهار نماینده کشور در رشته سرعت را به مسابقات آسیایی جاکارتای اندونزی اعزام کرد که موفق به کسب رتبه چهارم این مسابقات شدند.

وی اضافه کرد: استان کرمان همچنین میزبان استعدادهای برتر در بانوان است که این مسابقات از 30 آبانماه تا چهارم آذر در رده سنی 12 تا 15 سال خواهد بود.

ایرانمنش گفت: هشت کرمانی سهمیه مسابقات آسیایی نوجوانان C و D تایلند را کسب کردند و این مسابقات نیز از 14 تا 18 آذرماه برگزار می شود.

وی تصریح کرد: در مقطعی تا سال 88 به میزان 90 درصد ورزشکاران به همراه سرپرست و مربی تیم ملی بانوان از استان کرمان بوده و در این مقطع زمانی 60 درصد تیم ملی سنگ نوردی آقایان کرمانی بودند.

رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کرمان گفت: این استان طی سالهای گذشته به علت مشکلاتی که با فدراسیون سنگ نوردی داشت از سال 88 به بعد تحلیل رفت و اکنون سنگ نوردی این استان در حال رشد است.

وی بیان کرد: در بخش آقایان نیز در حال تقویت تیم سنگ نوردی هستیم که این تیم تا یکسال آینده به سطح عالی و آمادگی کامل خواهد رسید.

چهارمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه های استان کرمان همزمان با هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان از 19 تا 24 آبان در مجتمع نمایشگاهی جنوب شرق کرمان برپا شده است.

انتهای پیام /