کد خبر: 87683

پیست دوچرخه‌سواری خاتم‌الانبیاء کرمان پس از 22 سال و زورخانه بین المللی شهید لنگری زاده با پیگیری های فعالان این رشته بعد از 10 سال با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ با حضور سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان امروز صبح پیست دوچرخه سواری خاتم‌الانبیاء کرمان بعد از 22 سال در زیربنای شانزده هزار مترمربع و دارا بودن ظرفیت هشتصد نفر تماشاچی و دویست و پنجاه متر طول افتتاح شد.

گفتنی است این پیست  یکی از پنج پیست موجود کشور است که کار احداث آن از سال هفتاد و پنج آغاز شده است و با اعتبار 82 میلیارد ریال ساخته شده است.

 

زورخانه بین المللی شهید لنگری زاده کرمان هم بااعتبار 14 میلیارد ریال اعتبار با پیگیری های فعالان این رشته در کرمان و مسوولان، بعد از 10 سال افتتاح شد که این زورخانه ویژه مسابقات خاص و بین المللی است.

 

امیری خراسانی  مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با بیان اینکه استان کرمان 23 نماینده در بازی های آسیاسی و پارا آسیایی داشته است ،گفت:  اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان در سال 95 رتبه 28 را در کشور داشت که با همت جامعه ورزش استان و مسوولان در سال گذشته با 80 درصد رشد به رتبه 13 کشور رسیدیم و باید با همین همت تلاش کنیم تا  جزو سه استان برتر کشور باشد.

وی تاکید کرد:با توجه به اینکه کرمان قطب دوچرخه‌سواری است با راه‌اندازی این پروژه می‌توانیم میزبان مسابقات آسیایی و بین‌المللی باشیم.

 

افتتاح زورخانه بین المللی کرمان، تقدیر از مدال آوران آسیایی و پاراآسیایی دو هزار و هجده جاکارتا و برگزاری جلسه ستاد ساماندهی جوانان از دیگر برنامه‌های وزیر ورزش و جوانان در سفر به کرمان است.

 

همچنین وزیر ورزش و جوانان بعد از ظهر امروز در رفسنجان زمین چمن تختی، سالن نه دی و استخر بخش خصوصی شهرستان رفسنجان را افتتاح می‌کند.

انتهای پیام/