کد خبر: 88153

نخستین دوره رقابت‌های بین‌المللی ربات‌های جنگجو با شرکت 30 تیم ایرانی و خارجی به میزبانی استان کرمان در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس، محمدتقی امیری خراسانی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در این زمینه گفت: رقابت‌های بین‌المللی ربات‌های جنگجو از ششم اسفند ماه به میزبانی استان آغاز شده و تا  9 اسفند ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه این مسابقات زیرمجموعه انجمن بازی‌های الکترونیکی هیأت انجمن‌های ورزشی و با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای و با یاد و خاطره‌ شهدا برگزار می‌شود، عنوان کرد: برگزاری این مسابقات موجب ارتقای ورزش قهرمانی در استان می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان نیز اظهار داشت: مسابقات بین‌المللی ربات‌های جنگجو با حضور ۳۰ تیم از استان‌های مختلف کشور و همچنین حضور تیم کشور هند در دو وزن ۳۰ و ۶۰ کیلوگرم در اداره کل فنی و حرفه‌ای استان در حال برگزاری است.

محمدرضا جهانگیری با اشاره به حضور نخبگان رباتیک آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌های لرستان، خراسان جنوبی و کرمان در این مسابقات افزود: نمایشگاه زنجیره مهارت در حاشیه این مسابقات برگزار می‌شود.

انتهای پیام/