کد خبر: 88562

تیم کامپوند ایران با حضور سینا منشازاده کماندار کرمانی با قدرت بر سکوی نخست رقابت‌های قهرمانی جهان (پارا تیر و کمان ۲۰۱۹ هلند) ایستاد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از ایرنا، مسابقات جهانی پارا تیر و کمان ۲۰۱۹ با حضور بیش از ۶۰۰ کماندار معلول از ۹۲ کشور جهان از روز دوشنبه ۱۳ خرداد سال جاری به میزبانی کشور هلند آغاز شده است.

تیم کامپوند مردان ایران با ترکیب علی سینا منشازاده، هادی نوری و رمضان بیابانی پس از استراحت در دور نخست این رقابت ها مقابل تیم هایی از کشورهای برزیل، مالزی و چین به پیروزی رسید و به فینال این مسابقات راه یافت.

ملی پوشان کشورمان در دیدار نهایی توانستند با نتیجه ۲۲۲ بر ۲۱۹ مقابل تیم تیراندازی با کمان ترکیه غلبه کنند و به مدال طلای این دوره از رقابت ها دست یابند.

همچنین تیم میکس کامپوند ایران با ترکیب راضیه شیرمحمدی و علی سینا منشازاده غلبه بر حریفانی از کشورهای کره جنوبی و اسلواکی راهی نیمه نهایی شد و در این مرحله با شکست از روسیه راهی دیدار رده بندی شد و در نهایت کمانداران کشورمان با نتیجه ١۴٩ بر ١۴١ از ایتالیا شکست خوردند و در رتبه چهارمی مسابقات جهانی پارا تیر و کمان هلند دست یافتند.

تیم میکس کشورمان پیش از این با صعود به جمع چهار تیم نهایی این مسابقات سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ خود را قطعی کرده بود.