کد خبر: 88622

استاندار کرمان ضمن تقدیر از افتخار آفرینی مهدی احمدکهنی، قهرمان مسابقات ژیمناستیک قهرمانی آسیا، گفت: شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی استان کرمان یک ضرورت است

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی کرمان خبر، به نقل از  روابط عمومی استانداری کرمان محمدجواد فدائی امروز ٢٤ تیرماه در دیدار با اعضای هیات ژیمناستیک استان کرمان افزود: موفقیت ورزشکاران کرمانی در مسابقات جهانی و آسیایی نشان می دهد در استان استعدادهایی داریم که باید آنها را شناسایی کرده و پرورش داد و تاکنون نیز این اتفاق رخ داده است.
وی خاطرنشان کرد: اینکه ورزشکارانی از شهرستاهایی همچون منوجان و کهنوج و در مسابقات شرکت می کنند، نشان می دهد که همواره جای کار وجود دارد و همه تلاش کرده اند تا به این موفقیت رسیده ایم و این فعالیت ها باید تداوم یابد.
استاندار کرمان گفت: حضور افراد در مسابقات الگویی برای جامعه و سایر جوانان است و در شرایط کنونی هر چه بتوان فعالیت های سالم و رو به رشد را برای جوانان فراهم کنیم، در مسیر سلامت جامعه قدم برداشته شده است.
فدائی تصریح کرد: برای ایجاد سالن های جدید ورزشی باید بررسی های لازم انجام شود تا با توجه به واگذاری 85 پروژه ورزشی به بخش خصوصی، آیا ایجاد سالن جدید با اعتبارت دولتی سنخیت دارد یا خیر.
وی تاکید کرد: بسیاری از امکانات و مکان های ورزشی مورد نیاز را می توان با همکاری بخش خصوصی ایجاد کرد.
رئیس هیات ژیمناستیک استان کرمان نیز در این دیدار گفت: ورزش ژیمناستیک در کرمان بیش از 70 سال سابقه دارد و به صورت دانش بنیان فعالیت خود در مهدهای کودک را آغاز کرده است.
گنجعلیخانی افزود: استان کرمان تنها استانی است که همه ساله در آخرین پنجشنبه اردیبهشت ماه جشنواره مهدهای کودک برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه در چهار سال اخیر مربی خارجی در کرمان حضور یافته است، ادامه داد: ژیمناستیک در تمامی شهرستان ها فعال شده است و برخی شهرستانها وضعیت مطلوبی در این ورزش دارند.
رئیس هیات ژیمناستیک استان کرمان بیان کرد: در حوزه ورزش ژیمناستیک آمادگی داریم که برای مسابقات المپیک آماده شده و در این حوزه نیز تاریخ ساز شویم.

انتهای پیام/