کد خبر: 89119

در اختیار داشتن ۱۰ بازیکن، بازی‌های فشرده و فرصت نابرابر استراحت در قیاس با تیم‌های رقیب انگشت اتهام برنامه‌ریزی‌ غلط را به سمت فدراسیون هندبال نشانه می‌برد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، درست در روزهایی که تیم هندبال صنعت مس کرمان باید با آرامش و به دور از هر گونه فشار و استرس فکرش را معطوف به تمرینات و دفاع از عنوان قهرمانی فصل گذشته‌اش در بازی‌های مرحله نهایی لیگ برتر هندبال کشور کند، خبر می‌رسد فدراسیون نشینان و مقامات سازمان لیگ هندبال با بد‌سلیقگی و البته شاید اعمال نفوذ برنامه‌ریزی فوق فشرده‌ای را برای تیم مس کرمان تدارک دیده‌اند.

نارنجی پوشان کرمانی که تا اینجای فصل تیم بدون شکست مسابقات بودند، با شروع دور نهایی مسابقات به شیوه‌های مختلفی از سوی برگزار کنندگان مسابقات مورد حمله قرار گرفته‌اند. درست در مرحله حساس مسابقات که مسی‌ها باید همه عناصر و نفرات اصلی خود را در اختیار داشته باشند، ناگهان فقط به‌دلیل 72 ساعت تاخیر در پرداخت بخشی از مطالبات یکی از بازیکنان تیم مس، فدراسیون در اقدامی انتحاری و با زیرکی تمام مجوز جدایی بازیکن مس و پیوستنش به تیم رقیب مسی‌ها یعنی کازرون را اعلام می‌کند تا عملیات نبود سلاح نارنجی پوشان در گام نخست اجرایی شود.

اما در جدید‌ترین حرکت مقامات فدراسیون شبانه و از روی پلکان سالن محل برگزاری مسابقه برای بازی معوقه مسی‌ها تصمیم‌گیری عجیب و غریبی می‌گیرند. شاگردان حمید صادقی که شب گذشته و از ساعت 19 در دیداری حساس به مصاف ذوب آهن اصفهان رفته بودند، در کمتر از 24 ساعت و بنا به تصمیمی جنجال بر‌انگیز از سوی مقامات فدراسیون از ساعت 17 عصر امروز در دیداری معوقه برابر پرسپولیس بهبهان صف‌آرایی کردند.

دیداری که نتیجه آن حاصلی جز ثبت نخستین شکست مس آن هم با یک گل اختلاف نداشت. دیداری که آنطور که مقامات تیم مس کرمان می‌گویند، ساعت 21 شب گذشته به آنها اعلام شده است که باید در برابر تیم بهبهان به میدان بروید! آن هم درست در روزهایی که نیمی از نفرات تیم مس بنا به دلایل مختلفی مثل مصدومیت، کویید 19 و یا مشکلات مالی در کنار تیم حضور ندارند.

مسی‌ها که در بدو ورود به تهران ابتدا از سوی کرونا غافلگیر شده بوند، حالا با این برنامه‌ریزی فشرده فدراسیونی‌ها حسابی تحت فشار گذاشته می‌شوند. تیمی که نتیجه تست کرونا 4 نفر از بازیکنانش پیش از آغاز دور نهایی مسابقات مثبت اعلام شده بود، حالا باید در شرایطی سخت به مصاف رقبایش هم برود.

در اختیار داشتن تنها 10 بازیکن، بازی‌های فشرده و فرصت نابرابر استراحت در قیاس با تیم‌های رقیب از جمله مواردی است که انگشت اتهام برنامه‌ریزی های غلط را به سوی مدیران فدراسیون هندبال نشانه می‌برد و آنها باید پاسخگوی برنامه‌ریزی‌های ضعیف خود و همچنین رفتارهای مشکوک آنها در زمینه صدور مجوز جدایی به بازیکن مس باشند.

مسی‌ها که برای دفاع از عنوان قهرمانی فصل گذشته خود نیاز مبرمی به امتیازات این مرحله از مسابقات دارند فردا و از ساعت 11 ظهر به مصاف تیم شهید شاملی کازرون می‌روند، تیمی که حالا جدای از رقبایش، رقیب جدی‌تری هم چون اهرم فشار فدراسیون هندبال را هم در مقابل خود می‌بیند!

گویا با توجه به همه این مشکلات امروز مقامات باشگاه مس کرمان با ارسال نامه‌ای به مدیران فدراسیون هندبال مراتب اعتراض خود را به این نوع برنامه‌ریزی اعلام کرده‌اند و رعایت عدالت و فرصت برابری برای همه تیم‌ها از سوی برگزار کنندگان این مسابقات را خواستار شده‌اند.

گفتنی است مسئولان تیم مس کرمان حتی روز 22 بهمن‌ماه را زمان مناسبی برای برگزاری مسابقه معوقه این تیم در برابر تیم بهبهان پیشنهاد داده بودند اما گویا فدراسیونی‌ها با این موضوع مخالفت کرده و به مسی‌ها اعلام کرده‌اند مجوز برگزاری مسابقات در روز جشن ملی پیروزی انقلاب اسلامی را ندارند.