کد خبر: 89344

منصور پورمیرزایی قهرمان پاراوزنه‌برداری جهان گفت: مسؤولان طی سه، چهار سال اخیر بیش از گذشته ورزش حرفه‌ای و ورزشکاران حرفه‌ای‌کار را درک کرده‌اند که نقطه قوتی برای ماست و امیدوارم همین رویه ادامه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، منصور پورمیرزایی قهرمان وزنه‌برداری معلولان جهان در خصوص مسابقات پاراوزنه‌برداری قهرمانی جهان ۲۰۲۱ تایلند اظهار کرد: فدراسیون جهانی امسال ۵ مسابقه در نظر گرفته بود که مسابقات ما تایلند افتاد و آخرین گام برای کسب سهمیه المپیک را داشتیم که بتوانیم در مسابقات پارالمپیک شهریورماه ۲۰۲۱ در توکیو ژاپن حضور یابیم.

قهرمان پاراوزنه‌برداری جهان وزن ۱۰۷+ کیلوگرم که توانست مدل طلای جهان را کسب کند، ادامه داد: سطح مسابقات خیلی بالا نبود و به‌دلیل اینکه فدراسیون گزینشی رقابت‌ها را برگزار کرده بود، رقبای اصلی بنده در این مسابقه نبودند.

وی عنوان کرد: در کل مسابقات ۵۴ ورزشکار از ۹ کشور جهان حضور داشتند و دو ماه آینده مسابقات بعدی در امارات برگزار می‌شود.

پورمیرزایی یادآور شد: رنکینگ اول جهانی هستم و در این مسابقات یک کیلوگرم رنکینگ خودم را افزایش دادم.

وی از عناوین خود تاکنون یاد کرد و چهار نائب قهرمانی جهان، یک مقام قهرمانی جهان، 2 نائب قهرمانی آسیا و...را ذکر کرد.

پورمیرزایی خاطرنشان کرد: مسؤولان طی سه، چهار سال اخیر بیش از گذشته ورزش حرفه‌ای و ورزشکاران حرفه‌ای‌کار را درک کرده‌اند که نقطه قوتی برای ماست و امیدوارم همین رویه ادامه داشته باشند.

وی متذکر شد: تیم پاراوزنه‌برداری جهان در رقابت‌های تایلند موفق به کسب با ۵ مدال طلا و یک مدال نقره شد و  بالاتر از کشور میزبان یعنی تایلند قرار گرفت.

به گزارش فارس، این قهرمان جهان پس از حضور در رقابت‌های جهانی تایلند روز گذشته در میان استقبال پرشور مردم، اهالی ورزش و مسؤولان وارد رفسنجان شد.