کد خبر: 9755

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران درباره ناکامی ملی پوشان در رقابت های آسیایی هند گفت: تجربه نشان داد که به تیم دوم نمی توان اعتماد کرد.

  سید مراد محمدی گفت: در سال گذشته نیز در چند مسابقه مهم و تورنمنت ترکیب اصلی تیم ملی اعزام نشد، و ترکیب دوم و جوانان چندان موفق نبودند.

وی با اشاره به سرمایه گذاری بیش از اندازه کشورهای شرق و جنوب آسیا در رشته کشتی افزود: در مسابقات آسیایی هند شاهد بودیم که کشورهایی همچون کره جنوبی و هند بهتر از ایران کار کردند.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان کشورمان تصریح کرد: برای اینکه کشتی گیران جوان در این رقابت ها خودی نشان دهند، از آنها انتظار بیشتری می رفت.

محمدی درباره علل ناکامی کشتی گیران در چند مسابقه اخیر اظهار داشت: مشکلات مالی و مشخص نبودن مجمع و همچنین کمبود امکانات موجب ناکامی و سرخوردگی کشتی گیران در چند مسابقه اخیر شده است.

وی از اعزام تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان کشورمان به رقابت های آسیایی و جهانی خبر داد و تصریح کرد: تیم ملی کشتی اوایل مرداد به رقابت های آسیایی مغولستان و اواخر مرداد نیز به رقابت های جهانی صربستان اعزام می شود.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران گفت: در صورت مساعد بودن مالی فدراسیون و موافقت شورای برون مرزی پس از مسابقه انتخابی اواخر اردیبهشت برای آمادگی بیشتر کشتی گیران به تورنمنت ترکیه اعزام می کنیم.

محمدی ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت را زمان برگزاری مرحله پایانی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان کشورمان خبر داد و افزود: نفرات برتر انتخابی به رقابت های آسیایی و جهانی اعزام می شوند.

وی در پایان ظرفیت نوجوانان را در کشتی خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: در صورت حمایت و توجه بیشتر مسئولان می توان به کشتی گیران نوجوان و جوان کشور سرمایه گذاری بهتری کرد.